Oda'nın Aldığı Nisbi Aidat

Tahsin bey yapacağınız işlem için öncelikle tebrik ederim. Ben bugün tarihli odaya iadeli taahhüt posta yolu ile dilekçe vereceğim. Hatta dilekçeyide hazırladım . Her nekadar pek bişey değişeceğini sanmıyorum fakat itiraz sayısı ne kadar fazla olursa bu konuya dikkat çekmiş oluruz diye düşünüyorum. Tesadüfen odanın matbu formları arasında Nispi aidat bildirim formunda şu maddeyi okudum.

4. 29.11.1991 ve 21066 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan SMMM ve YMM üye aidatları ve Birlik Paylarının tespitine ait yönetmeliğin 9 ve 10. maddeleri gereğince her üyenin ve şirket ortaklarından herbirinin ödeyecekleri nispi aidat tutarı; maktu aidat tutarından az olamayacağından 3 no’lu satır tutarı bu miktardan az ise 4 no’lu satıra maktu aidat tutarı yazılacaktır (Beyanı yapılan yılı takip eden yıl aidatı). Vadesinden sonra yapılacak ödemelere gecikme zammı uygulanacaktır. Nispi aidat bildiriminde bulunmayan üyeler için yukarıda adı geçen yönetmeliğin 10. maddesine göre maktu aidatın 20 katı tutarında nispi aidat tahakkuk ettirilecektir.

odalar halen bu uygulamaya devam ediyor

zarar edenler ne yapacak bu durumda yazık

ödediğim bu paralar zehir ile katran olsun