fonradar

Önceki Döneme Ait Faturalar

Merhaba arkadaşlar bişiy sorucam.Ocak ayı beyannamesi verilecek fakat mükellef bize 2008 yılı satış ve alış faturası getirdi.Alış faturalarını işlemicez.Fakat Aralık dönemi satış faturalarını napmamız gerekir?Bu konuda yardımcı olursanız çokk çok sevinirim.

Ynt: Önceki Döneme Ait Faturalar

Merhaba ;

Kesinlikle KDV için düzeltme beyanında bulunmanızı ve buna bağlı olarak da 4.geçici vergi beyanını düzenlemenizi öneririm.

muhasebe ' Alıntı:
Merhaba ;

Kesinlikle KDV için düzeltme beyanında bulunmanızı ve buna bağlı olarak da 4.geçici vergi beyanını düzenlemenizi öneririm.

Arkadaşa katılmakla beraber,2008 e ait olan alış faturalarını da kayıtlara almanızı tavsiye ederim.Nasıl olsa Aralık/2008 e kdv için düzeltme verip 2008/4.dönem geçici vergi beyannamesini de buna göre yapacaksınız.

Merhaba ;

Sn PoSeiDoN , benim mesajımdan alış faturalarını dahil etmeyin gibi bir anlam mı çıkardınız ?

Tabi ki düzeltme beyanını verir iken sadece satışlarda düzeltme değil hem alış hem de satışlarda düzeltme yapacak.

muhasebe ' Alıntı:
Merhaba ;

Sn PoSeiDoN , benim mesajımdan alış faturalarını dahil etmeyin gibi bir anlam mı çıkardınız ?

Tabi ki düzeltme beyanını verir iken sadece satışlarda düzeltme değil hem alış hem de satışlarda düzeltme yapacak.

selamlar,
sizin mesajınızdan alış faturalarını da dahil edin dememin nedeni soruyu soran arkadaşın alış faturalarını işlemeyeceğiz demesinden kaynaklı.yoksa sizin dediğinize aynen katılıyorum.

Ayrıca B Formlarına Düzeltme vermeniz gerekecek. tabi, haksız da olsa bu düzeltmelerin bir cezası olacaktır.