ONLİNE-Bağımsız denetim yönetmeliği taslak görüş bildirme!

Ynt: ONLİNE-Bağımsız denetim yönetmeliği taslak görüş bildirme!

Friko 1097

Konuyu tam bilip bilmeden konuşma diyeceğim Mahalle ağzıyla olamayacak
bak arkadaşım ttk denetimleri ile spk denetimlerinin yakında büyük ihtimal birleştirecekler
Şimdi biz zaten spk denetimi yapıyoruz Bir firmanın ttk denetimi yapılduığında belki de spk kabul edecek
O zaman bizim belgelerimizin iki taraftan da kabulu söz konusu
Sınava girmişiz fiiilen çalışıyoruz
Buna rağmen diyoruz ki bakın ymmlere bu iş veriliyor Onları bir sorgulayın sonra gelin bizi sorgulayın diyoruz

Lütfen bu işi bir bilene sor oku sonra gel tartışalım

Ayrıca ben çağrıyı herkes sınava girmesin yada girsin diye yapmadım varolan haklar korunsun diye yaptım

sayın engin yılmaz;biz rüstem hocadan yalnız ders almadık.adam olmayı,omurgalı olmayı da ders aldık.Büyüklere saygıyıda ders aldık.ilkeli olmayıda ders aldık.biz ufrs'yi şimdi anladık sayenizde (UFakmış Reşit Sandık) kusura bakmayın yanılmışız size cevap verirken.heybetinizin yanında ürktüm.affedin..

Vakti zamanında bir testi ustası yanına bir çırak almış. Çırak zamanla ve azmiyle ustasından daha iyi testiler yapmaya başlamış. Çevresininde dolduruşu ile "ben artık usta oldum kendim yapıp kendim kazanacağım" diyerek kendi dükkanını açmış. Fakat yaptığı testiler fırından çıkınca çatlayıp kırılıyormuş. Ne yaptı ne etti ise buna çare bulamamış ve boynunu bükük ustasının yanına varmış, derdini anlatmış. Ustası "usta olmadan usta olduğunu sandın! O yaptığın testilere püflemeseydim onların hepside kırılırdı" demiş. (imalat aşamasında oluşan hava kabarcılarını üsleyerek yok etme.) Püf noktası ile ilgili bir hikaye.
yTTK içindeki iç denetçi kelimeleri cımbızla bir bir ayıklanmış iken vede denetimin olmassa olamazı şirketin iç denetçisinin olması gerekitiği iken kim neyi denetliyecek? İç denetçisi dahi olmayan şirketin parasını cebindeki parası olarak gören ve kendini patron sanan büyük bir gurup varken neyin denetimi olacak? Merak etmeyin eski tas eski hamam devam edecek. Şu an nasıl ise küçük revizyonlarla aynen devam edecek. Denetçilik kavgası edenler de bir süre sonra boşa zaman ve para harcadıklarını görecekler.

Kilit açılmıştır.
----------------
Görüş sayfası dün kapatıldı sanırım, yeni bir gelişme varmı?Son durum nedir?