Ortağı Müdürlükten Almak

anakin

Katkı Sunan Üye
Selamlar,

Limited şirkette Ortak A %80 hisseye sahip; Ortak B %20 hisseye sahiptir. Her ikisi de müdür ve münferiden imza yetkisine sahiptir.

Şimdi, küçük ortak B’yi müdürlükten almak veya imza yetkisinin müştereken olmasını istiyoruz. Alınacak yeni bir karar ile ortak B’yi müdürlükten alırsak zaten temsil ve imza yetkisi kalkmaz mı?
Bunun en az maliyetli ve kolay yolu nedir?
( not: ortak A kurucudur. ortak B, hisse devri ile sonradan tescil olmuştur)

Ben ne yapmak istediğinizi tam anlayamadım.Müştereken imza demek,birden fazla imza yetkilisi olduğu anlamına gelir.
Yeni bir karar alıp,münferiden imzayı,müştereke çevireceksiniz. İmza sirkülerini yenileyeceksiniz.
Ortak A, tek başına bunu yapamaz.Kararı her 2 ortağında imzalaması gerekir.

Son düzenleme:
Ben de tam olarak anlayamadım, biraz daha detaylı anlatırsanız elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

Son düzenleme:
Ortak B'nin tek başına imza yetkisi olmasın. Diğer ortak olmadan resmi işlem, banka işlemi vb yapamasın. Bunun en kolay ve ucuz yolunu arıyorum

Bildiğim kadarıyla bunun en kolay yolu yok.Karar,tescil ve imza sirkülerinin yenilenmesi.
Başka çözümü olmaz.Hatta "kısmi yetkilendirme" konusuna girerek işi dahada zorlaştırabilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla bunun en kolay yolu yok.Karar,tescil ve imza sirkülerinin yenilenmesi.
Başka çözümü olmaz.Hatta "kısmi yetkilendirme" konusuna girerek işi dahada zorlaştırabilirsiniz.

Tahsin Hocam, kişi müdür değil ise yetkileri de olmaz. Bu kişiyi müdürlükten almak en hızlı çözüm olabilir. Fakat Şirket ortağı müdürü görevinden almanın prosedürünü bilmiyorum.

not: kısmi yetkilendirme konusunda çok haklısınız. en zor ve en pahalı seçenek

Sayın Üstadlar,

Şirket ortağı müdürü görevinden almanın prosedürünü bilen var mı? Nasıl bir karar almamız gerekir ?