zirve

Ortaklıktan Ayrılan Müdürün 4/a Sigorta Başlangıcı

husok

Katkı Sunan Üye
Üyelik
18 Şub 2006
Mesajlar
428
Konum
istanbul
Arkadaşlar, şirket ortaklığından ayrılan müdürün, müdürlüğü devam edecek.. 4/a sigortalı olarak işe girişini hangi tarihten yapmak gerekir? karar tarihi mi, yoksa tescil tarihi mi esas alınmalı cezalı duruma düşmemek için?
 
Üyelik
1 Eyl 2015
Mesajlar
6
Konum
Ankara
5510 sayılı Kanuna göre, 4a kapsamında sigortalı olarak işe başlayacak sigortalıların işe giriş bildirgelerinin -Kanunun 8. maddesinde de belirtildiği üzere- (İnşaat, balıkçılık ve tarım işlerinde çalışanlar hariç) fiilen çalışmaya başlamadan önce i Kuruma verilmesi gerekmektedir. Buna göre, şirket müdürünün karar tarihi itibari ile işe başlayacağı kabul edileceğinden, karar tarihini esas almanız faydanıza olacaktır.
 

nguroy

Tanınmış Üye
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
12,415
Konum
istanbul
Karar alındıysa zaten giriş gecikti. Hemen bugün yapın. Yok henüz alınmadıysa karar tarihi ile yapın . Ertesi günden sigortalı olsun.
 
Üst