Özel Güvenlik Görevlileri Çalışma Saati ve SGK Prim Günü Hesabı

Merhaba özel bir sektorde 24 saat calisip sonraki 24 saat dinlenme ve tekrar 24 saat calisma ve tekrar 24 dinlenme seklinde calismam isteniyor tatil yok boyle calisilabilirmi fazla mesai ucreti talep etmelimiyim ucret ise asgeri ucret alacagim soylendi tskler

slm ben kamuda ögg olarak ćalişıyorum günde 8 saat haftada 1gun izin yapiyorum 3 vardiya şeklinde 08-16/16-24/00-08 çalişma saatim haftalik 48 saat ediyor aylik 288 saati buluyor gece vardiyasinda 8 saat çalişiyorum ve ihiç bir vardiyada molamizin olmadığını söylüyorlar nasil yol izlemeliyim teşekkurler

Günlük 30 dk ara dinlenme süreniz olsa ( yemek molası örneğin) , günlük çalışma süreniz yapar 7,5 saat, bu da haftada 45 saat yapar, gece çalışmasında da 7,5 saat aşılmadığından bence aynı şekilde çalışmaya devam edin derin.

merhaba ben bir güvenlik şirketinde 4 aydır joker olarak çalışıyorum iş bulamadığım için mecbur buna gitmeye devam ediyorum günlük 12 saat haftada 5 gün çalışıyorum 3 gece 2 gündüz şeklinde yevmiye usulü günlük 75 ten hesaplanıyor ayda 1500 ediyor bu şirketin beni jokerlikten çıkarmaya niyeti yok oyalıyorlar anladım çıkmak istiyorum ama hakkımda onlarda kalsın istemiyorum nasıl bir yol izleyebilirim, teşekkürler.

ayda kaç hafta yada kaç gün çalışıyorsunuz bilmiyorum ama ,
günlük 12 saat işyerinde bulunmanız 12 saat çalıştığınız anlamına gelmiyor. Ara dinlenme süreleri çalışma süresinden sayılmıyor .
Her durumda haftada 5 gün çalışmayla 45 saati aşan kısım fazla çalışmaya girer ve fazla çalışma süresi ücretinin de %50 arttırılmış saat ücreti ile ödenmesi gerekir. O da fazla çalışma yaptığınızı ve karşılığında ücret ödenmediğini ıspat edebilirseniz. Ispat edebilirseniz diyorum çünkü genelde bu tür durumlarda ödenen ücreti normal çalışma süresi ücreti + fazla çalışma ücreti olarak göstermekte bu tür firmalar.
Onun dışında da bir hakkınız yok.