Özel Hastane Raporları

Üyelik
22 Ağu 2012
Mesajlar
52
Konum
istanbul
Merhaba ;

Bu konu hakkında biraz geride kalmışım.Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği 39. Maddesindeki değişiklik kafamı karıştırdı.

(8) Kurumla sözleşmeli (Ek ibare:RG-3/5/2014-28989) ya da sözleşmesiz sağlık hizmetisunucularınca, geçici iş göremezlik belgeleri ile sağlık kurulu raporlarının birer nüshası düzenlendiğitarihten itibaren üç iş günü içinde sigortalının iş yerinin kurulu bulunduğu sosyal güvenlik il müdürlüklerine/sosyal güvenlik merkezlerine, sözleşmeli ülke sigortalısının belgeleri ise sağlık yardımıbelgesini düzenleyen sosyal güvenlik il müdürlüklerine/ sosyal güvenlik merkezlerine gönderilir.

Bu duruma göre kurumla anlaşması bulunmayan raporları sisteme girmelimiyiz?
E-Bildirgede eksik gün gösterecekmiyiz?
İstirahatli işçi eksik gün parasını alabilecekmi?
 
Üyelik
6 Eyl 2010
Mesajlar
3,396
Konum
Lüleburgaz
Hangi hastane SGK ile anlaşmalı hangisi değil biz bunun takibini yapamayız. Ben gelen tüm raporları vizite giriş sistemine giriyorum eksik gün olarakta gösteriyorum. İşçi parasını alır ya da alamaz o SGK ile işçi arasında. Biz görevimizi yapalım gerisi bizi ilgilendiren bir durum değil.
 
Üyelik
7 Şub 2015
Mesajlar
194
Konum
İstanbul
Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 39. maddesinin eski halinde sağlık hizmeti sunucuları sözleşmesi olan ve sözleşmesi olmayan ayrımı yapılmıştı. 03.05.2014 tarihinde yapılan değişiklikle sağlık hizmeti sunucularının SGK ile sözleşmesi olup olmamasının önemi kalmadı.
sigortalıların istirahat raporu aldığı hastanenin SGK ile sözleşmesi olup olmamasının artık bir önemi kalmadı.
 
Üst