Özel Kreşlerde Kdv Oranı

Özel kreş işletmelerinde kdv oranı kaç olmalıdır?Yaptığım araştırmaya göre tam olarak bir bilgiye rastlayamadım bazı kaynaklar %18 bazıları ise %8 olması gerektiği düşüncesindeler acaba gerçek ve nihayi olarak kdv oranı kaç olmalıdır( Sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumuna bağlı olanlar)

Ynt: Özel Kreşlerde Kdv Oranı

GÜNCEL KDV ORANLARI

(2007/13033 SAYILI KDV ORANLARINA İLİŞKİN GENEL KARARNAME İLE BU KARARNAMEDE 2008/13234, 2008/13426, 2008/13902, 2008/14092 SAYILI KARARNAMELER İLE YAPILAN EK VE DEĞİŞİKLİKLER DAHİL)

MADDE 1 ? (1) Mal teslimleri ile hizmet ifalarına uygulanacak katma değer vergisi oranları;
a) Ekli listelerde yer alanlar hariç olmak üzere, vergiye tabi işlemler için, % 18
b) Ekli (I) sayılı listede yer alan teslim ve hizmetler için, % 1
c) Ekli (II) sayılı listede yer alan teslim ve hizmetler için, % 8
olarak tespit edilmiştir.
.....
B) DİĞER MAL VE HİZMETLER
.....
15- Üniversite ve yüksekokullar ile 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu, 2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu ve 573 sayılı Özel Eğitim Hakkında Kanun Hükmünde Kararname kapsamında verilen eğitim ve öğretim hizmetleri, "Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği" kapsamında verilen öğrenci taşıma servis hizmetleri ile "Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliği" hükümlerine tabi yurtlarda verilen hizmetler,
.....

Muhasebe-ci ilgin için çok teşekkür ederim,cahilliğimi bağışla ama sonuç olarak nedir kdv oranı?

Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan açılış izni filan almak gerekiyordu galiba. Tam emin değilim ama.

Sonuçta .......kapsamında verilen eğitim ve öğretim hizmetleri cümlesi var ve bu "kapsam" lafzı önemlidir. Kapsama giriyor musunuz? Şirketin lat katında SM makbuzu karşılığı, personel için, bir hemşireye de baktırabilirsiniz ufaklıkları.