özel usulsüzlük cezası hk acil yardıma ihtiyacım var

selam arkadaşlar
2005-04 döneminden 2009-04 dönemine kadar kendi kişisel sebeplerimden dolayı hiçbir beyennamem verilmemiştir.muhasebecimde haklı olarak benden haber alamayınca hiçbir beyannamemi vermemiş ve mükellefiyet işlemlerimi yürütmemiştr.
22/12/2009 tarihinde tarafıma gelen ihbarnemere göre ilgili dönemler takdir komisyınuna gitmiş ve adıma verghi takdir edilmiştir. 6500 tl vergi 6500 tl vergi ziyaı cezası bunları uzlaşarak ödeme imkanım bulunmaktadır.
lakin ilgili dönem beyannamelerimi internet ortamından verilmediğinden dolayı her dönem ayrı ayrı olmak üzere tarafıma özel usulsüzlük cezası kesilmiş ihbarnamelerin üzerinde 78-mük 355-1-2 maddeler gereği yazıyor.
toplamda kesilen özel usulzüslük cezası 25,000,00- tl civarında bunu ödemem mümkün değil dava etmek istiyorum ama kazanma ihtimalim varmı bilmiyorum konuya vakıf arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa memnun olacağım. dava dilekçesini oluşturmam da yardım bekliyorum konulara vakıf değilim ama rakam bana göre okadar çokki bişekilde bu işi çözmem lazım ben dondurma imlatçısıyım senede 4 ay çalışıp 8 ay işsiz duran biriyim cezaları görünce şok oldum ama yapacak bişey yok nasıl çözüm bulabiliriz yardımlarınızı bekliyorum lütfen

Ynt: özel usulsüzlük cezası hk acil yardıma ihtiyacım var

adem bey; mükellef olduğunuzu varsayarak cevap veriyorum...
internet ortamından verilmediğinden dolayı kesilen cezaların kalkma olasılığı yüksek. ama konuyu mali müşavir desteği ile yüz yüze çözerseniz daha sağlıklı sonuç elde edersiniz. saygılar.

Ynt: özel usulsüzlük cezası hk acil yardıma ihtiyacım var

adem bey : ilgili dönemlerde adınaza tahakkuk ettirilen cezalara ilişkin takdir komisyonu kararı ile uzlaşma yoluna gidebilir yada dava açabilirsiniz ayrıca muhasebeci ile görüşüp geriye dönük işi terk verme imkanınız olabilir.