fonradar

Part Time Sözleşmeli İşçi

Bir Mükellefimize part time sözleşmeli işçci girişi yaptık ve sözleşmesinde çalışma günü 10 gündür dedik. ama bazı aylarda 5 gün çalıştı aylık prim bildirgesinde 5 gün gösterdik ve biz sgk ya EK10 bildirgesi verdik 06Kısmı İstihdam ı seçerek yasal süresi içinde bugün sgk dan bize yazı geldi sözleşme 10 günlük olduğu için sen bu adamı 10 gün göstermek zorundasın diye aradaki farklar için ek bildirge istiyo tamam ben adamla işe girerken 10 günlük sözleşme yaptım ama adam o ay 10 gün çalışmıştır başka ay 5 gün başka ay 15 başına böyle bi olay gelen var mıdır şimdiden teşekkürler

Dediği gibi 10 gün yazdıysanız en az 10 gün göstermelisiniz. 10 gün yazıp 12-13 gün göstermek sıkıntı olmuyor ama 10 günün altında gösterince sıkıntı oluyor. Keşke puantaj kaydı tutup onu verseydiniz eksik gün formlarında.

Teşekürler; başka bi konuda bi bilgiye daha ihtiyacım var ;

Gene kısmı süreli iş sözleşmesini Ek10 bildirgesi ekinde yasal süresi içinde sgk ya bildirdim ek10 bildirgemi onaylı olarak geri aldım bi kaç zaman sonra sgk kısmi süreli sözleşmesini vermediniz diye idari para cezası kesiyor fakat benim elimde sözleşmenin verilip verilmediğine dair belge yok ama o ay ki eksik gün bildirgem var yasal süreli ben bu olayı dava konusu yapmak istiyorum sgk ile çözemediğim için sizce ben burda haklı değilmiyim çünkü zaten ek10 llarda ekinde (rapor çizelge veya sözleşme yoksa kurum almıyor zaten

ek10'un altında Belgenin Ünite Kayıt İşlemleri yazan yerin detayında ...1 adet eki ile elden teslim alınmıştır... yazar, sizinkinde yazmıyor mu? yazmıyorsa da bundan sonra ekleyin ki eki verdiğiniz belgelensin.