Pasif Durumdaki Şahıs Şirketime Ait Arabayı Trafiğe Nasıl Çıkartırım ?

Herkese merhaba benim bir şahıs sirketim vardı ve hali yikama isi yapıyordum bu sirketi yaklaşık 9 10 sene önce pasif hale getirdim. Muhasebecimin tabiriyle dondurdum . Şirkete ait bir adet minibüs elimde duruyor ve ne trafiğe cikabiliyorum ne de satabiliyorum bu işin prosedürü nedir bilgilendirebilir misiniz. Şahsi kullanım için dusunuyorum araci

Herkese merhaba benim bir şahıs sirketim vardı ve hali yikama isi yapıyordum bu sirketi yaklaşık 9 10 sene önce pasif hale getirdim. Muhasebecimin tabiriyle dondurdum . Şirkete ait bir adet minibüs elimde duruyor ve ne trafiğe cikabiliyorum ne de satabiliyorum bu işin prosedürü nedir bilgilendirebilir misiniz. Şahsi kullanım için dusunuyorum araci
1-Herkese merhaba benim bir şahıs sirketim vardı ve hali yikama isi yapıyordum bu sirketi yaklaşık 9 10 sene önce pasif hale getirdim. Muhasebecimin tabiriyle dondurdum .

1- Sirketi dondurmak ne demek, yani faaliyetiniz yok, ancak beyannamelerini veriyorsunuz degil mi ? Kanuni defterleride basiliyor degil mi ? Zira yasalarimizda sirket dondurmak diye bir sey yok

2- Araci isletmenizden fatura ile cikisini yapmaniz yeterli, zaten sahis isletmesi olduguna gore araci da dilekce ile defterinize kayit etmisinizdir.

Ancak su dondurma isini cozmemeiz lazim. Muhasebeciniz ile bir gorusup yazarsaniz daha net konusuruz.

Merhaba
9-10 yıl firmayı dondurmak ne demek.Açıkcası bende bunu anlayamadım.Gayri faal olarak kalabilir, yasal bir engel yok ama bir firma 10 yıl g.faal kalmaz.Meslektaşımız size nasıl bu aklı vermiş,çözemedim.ya da buraya konuyu yanlış aksettirmiş olabilir misiniz?
Yoksa firmanın kapanışını verdiniz,yani mükellefiyetliğinizi kapattınız fakat araç üzerinizde mi görünüyor? Bunu mu demek istiyorsunuz?
Ferhat abiye katılmamak mümkün değil...Sorular Sorular ?