Pasife Dilekçesi

vergi dairesinden kdv iade alacağımız vardı.iade talebinde bulunduk.geçenlerde beni iade servisi çağırıp pasife dilekçesi hazırlamamı istedi.ben de ilk defa iade işini yaptığım için ne olduğunu bilmiyorum.nedir nasıl hazırlanır nelere dikkat etmem gerekir acil olarak yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar :)

Ynt: pasife dielkçesi

İnternetten hazırlanan listelerin değiştirilmesi için önce pasif dilekçesi yazmanız gerekiyormuş.

Ynt: Pasife dilekçesi

....................... VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ?NE
................

Daireniz ....................... sicil noda kayıtlı kurumlar vergisi mükellefiyiz.
2010/....... dönemine ait Kdv iade listeleri internet vergi dairesi üzerinden ..../......./2010 tarihinde dairenize gönderilmiş olup; bu listeler üzerinde düzeltme yapılması gerekmektedir. Listelerde gerekli düzeltmeleri yapabilmemiz için kdv iade listelerimizin pasife alınmasını saygılarımızla arz ederiz.

Ynt: Pasife dilekçesi

anladım çok sağolun sayın nişanlı ve osmanaga... :) teşekkürler...

İndirilecek kdv listemizde bir ortaklığa ait vergi numarası yerine ortaklardan birinin tc numarası yazılmış. Vergi dairesinden yazı geldi. Pasif dilekçesi ile ilgili yazımızı verdik. Daireyle görüştüm işleminizi pasife aldık üzerinde değişikliğinizi yapın dediler. İndirilecek kdv listesi üzerinde değişikliği nereden yapacağımızı bulamadık. İdare de bizim ekranımızı göremediklerinden dolayı bilgi veremeyeceklerini söylediler.

İndirilecek kdv listesi üzerinde değişiklik yapan var mı ?
Teşekkürler.

İşlemi yapamıyor oluşumuz gayet doğalmış, vergi dairesi pasife aldığını ısrarla söylediği kdv listemiz ile ilgili henüz bir işlem yapmamış. : )