Personel Taşıma Hizmet Alımı

prof67

Katkı Sunan Üye
işletmemiz x firmasından 10 ayrı bölgeye personel taşıma hizmeti almak istiyor. süre sonunda firmayada doğal olarak iş bitirme belgesi vereceğiz. bu hususta ssk ve vergi açısından hizmet alıcısı olarak bizim sorumluluklarımız nelerdir? firmanın diğer bir talebi iş bitirme almak için sözleşmeyi geriye dönük (3-5 ay) tarihli başlatmak istiyor.

Ynt: Personel Taşıma Hizmet Alımı

prof67 ' Alıntı:
işletmemiz x firmasından 10 ayrı bölgeye personel taşıma hizmeti almak istiyor. süre sonunda firmayada doğal olarak iş bitirme belgesi vereceğiz. bu hususta ssk ve vergi açısından hizmet alıcısı olarak bizim sorumluluklarımız nelerdir? firmanın diğer bir talebi iş bitirme almak için sözleşmeyi geriye dönük (3-5 ay) tarihli başlatmak istiyor.

Sevgili formdaşım sizin hiç bir sorumluluğunuz yok.Bütün sorumluluk karşı tarafın.Eğer siz burdan hizmeti alıp başka tarafa verseydiniz yani bir çeşit alt taşeronluk yapsaydınız o zaman firmayla beraber vergi ve s.g.k tarafından müteselsil sorumlu olurdunuz..

Gelelim sözleşmemin 3-5 ay geriden yapılmasına D.V cezalı ödeyecekseniz veya karşı taraf ödeyecekse ve ileride benim sözleşmem 3-5 ay önceden başladı paramı alamdım demezse veya Maliye onu yakalayıp (D.V ödeyecek ya ) sizin sözleşme 3-5 ay önceden başlamış o döneme ait faturaların nerde sana KDV ve diğer vergilerden ceza kesiyorum derse ve o bunları karşılarsa size yansıtmazsa oda olur

ferhat