Prim ödeme gün sayısı hk.

merhabalar değerli forum okuyucuları

ben 1993 yılında isteğe bağlı sigorta yaptırdım ssk ve bağkur birleşince direk bağkurlu oldum.4830 gün ssk dan 525 gün bağkurdan ödemem var bana 7200 gün toplamda ödemeniz gerek dediler ama ben daha az ödemem gerektiğini zannediyorum toplam kaç günlük ödemem gerektiği hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim birde bağkurdan ssk ya geçiş yapabilirimiyim şimdiden teşşekkür ederim iyi günler( emeklilik için şu bilgilerde gerekli sanırım 1964 doğumlu ve bayan)

Konu başlığında Acil/Yardım/Önemli gibi kelimeler kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: Prim ödeme gün sayısı hk.

- 7200 gün bağkurdan emekli olmak için verilmiş rakamdır size.
- http://app2.ssk.gov.tr/nezaman/sskform1.jsp adresinden ne zaman emekli olacağınızı ve ne kadar gün gerektiğini hesaplayabilirsiniz.
- Ssk isteğe bağlı artık yok.Bir işyerinde 4/a (Ssk) olarak çalışmanız gerekiyor artık.

ZİNDAN ' Alıntı:
- 7200 gün bağkurdan emekli olmak için verilmiş rakamdır size.
- http://app2.ssk.gov.tr/nezaman/sskform1.jsp adresinden ne zaman emekli olacağınızı ve ne kadar gün gerektiğini hesaplayabilirsiniz.
- Ssk isteğe bağlı artık yok.Bir işyerinde 4/a (Ssk) olarak çalışmanız gerekiyor artık.

verdiğiniz cvp için çok teşekkür ederim fakat bildiğim kadarıyla bağkura 1200 günden az ödeme yapılınca direk sskdan emekli olunuyor peki bu verdiğiniz siteye bağkura ödenen ve isteğe bağlıya ödenen gün sayılarının toplamımı girelerek hesaplanmalı birde sskdan emekli olabilmek için mutlaka biryerlerde çalışmalımıyım yardımlarınız için şimdiden teşekkür edrim iyi çalışmalar iyi günler...

Ssk primleriniz ayrı, diğer sandılara (Bağkur dahil) ödenen primlerinizde ayrı olacak şekilde, hepsi girilmeli.
Evt.Sskdan emekli olunması için 4/a' lı olarak çalışmaktan başka çareniz yok.Sskdaki isteğe bağlı sigortalılık kaldırıldı.

peki son bir sorum olacak bnm 320 gün prim ödemem gerekiyor ne zamn işe başlamalıyımki ssk dan emekli olabileyim. örneğin ödemelerimin bitmesine 1 2 ay kala başlasam sskdan emekli olabilirmiyim? verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim iyi günler iyi çalışmalar...

Yaşınızı bekleyeceğiniz tarihe kadar bu eksik günlerinizi bir işyerinde çalışarak tamamlayabilirsiniz.Yaşınız geldi ve sadece prim gününün dolmasını bekliyorsanız hemen başlamalısınız.
Ödemelerimin bitmesine 1-2 ay kala demişsiniz, hangi ödeme, neyi kasttediyorsunuz.?

SSK kapsamında ilk işe başlama tarihini gün, ay ve yıl olarak bildirirseniz iyi olur.

şu an prim ödemelerimin bitmesine 320 gün var yani 2011 şubat ayından sonra prim ödemeyi bırakacağım 2014 e kadar yaş bekleyeceğim sskdan emekli olabilmem için 2011 ocak ayında işe başlasam ocak ve şubat aylarının primleri çalışıyorken ödense sskdan emekli olabilirmiyim yoksa çalışmaya hemen başlamam mı gerekiyor?

Bağkurdan 525 gün ödemeniz varmış.Yedi yılın yarısı bile etmiyor.Onun için yaşınız dolana kadar ne zaman isterseniz o zaman çalışmaya başlayın.Yeterki 320 günü doldurun.

Kolay gelsin.

kalan 320 günün 260 ını bağkurdan ödemeye devam edip kalan 60 günlük sürede çalışsam sigortam çalışırken ödense bağkurdan değilde sskdan emekli olabiliyormuyum.

teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim...

Bağkur hizmetiniz 7 yılın yarısı olan 1.260 günü geçmesin yeter.