fonradar

Proformaya Karşılık Kredi Kullanımı

aday

Katkı Sunan Üye
firma bankadan kredi kullanamıyor bu durumda bankadan 200.000 tl almak için tanıdığı firma ile anlaşmalı hareket edip mal alıyormuş gibi proforma faturayı bankaya faaxlatıp ben senden 200.000 tl kullanacağım işte karşılığıda bu mal alımı diyor firma ben anlamadım banka neden kredi vermezde böyle uyduruk numaraları yer ki proforma yerine aslını nede istemezde ba-bs formunda takip etmez(ba-bs burda işe yarar işde) bu kredi ne kredisi oluyor kaç parçada ödenir bu ne ayak ne kol ne de bacak şu ticarette daha ne cambazlıklar öğreneceğiz bakalım varmı bu köfteden çakan ve açıklama yapabilecek saygıdeğer bir üstat

Ynt: Proformaya Karşılık Kredi Kullanımı

sn aday,

hakikaten sorularınızı daha kısa ve öz sorarsanız.daha çabuk cevap alırsınız.konuyu anlamak zor oluyor.

kafanıza takılan b formlarıysa; proforma aşamasında bu ticaret henüz gerçekleşmediği için b formlarında yer almaz.

banka eğer gerçek ft.yı takip etmezse pro.ft.yı kayda almaya gerek yok.eğer gerçek ft.yı isterse ozaman sakat.

Pro.ft.alınan firma burda konu mankeni olacak sanırım.krediyi nihayetinde alan firma kaydını yapıp bankaya olan borcunu bilecek.