Psikolog Açılışı Hk.

bilge.deniz

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar;
Psikolog mükellefi olan var mı?
Ünvanı "uzman klinik psikolog" olan arkadaşımız "XXX AKADEMİ - DANIŞMANLIK VE DİKKAT ALGI MERKEZİ" tabelası ile iş yeri açılışı yapacak. (Çocuk - ergen - yetişkin terapisti)
869014 nace kodu ile, serbest meslek olarak açılış vereceğim.
Bizim konumuz değil fakat, genel bilgi edinmek adına, ruhsat işlemleri nereden olacak? İl Sağlık Müdürlüğü'ne mi başvuru yapılmalı? Tam olarak prosedür nedir?
Bunun dışında atlamamamız gereken özellikli bir durum var mıdır?
Teşekkürler şimdiden.

Merhaba
Ruhsat'tan kastınız işyeri açma izni mi?
İşyeri açma izni'ni belediyeler verir.
Zaten mesleki ruhsatı almış olduğunu düşünüyorum.
Tam olarak neyi soruyorsunuz?

Merhaba arkadaşlar;
Psikolog mükellefi olan var mı?
Ünvanı "uzman klinik psikolog" olan arkadaşımız "XXX AKADEMİ - DANIŞMANLIK VE DİKKAT ALGI MERKEZİ" tabelası ile iş yeri açılışı yapacak. (Çocuk - ergen - yetişkin terapisti)
869014 nace kodu ile, serbest meslek olarak açılış vereceğim.
Bizim konumuz değil fakat, genel bilgi edinmek adına, ruhsat işlemleri nereden olacak? İl Sağlık Müdürlüğü'ne mi başvuru yapılmalı? Tam olarak prosedür nedir?
Bunun dışında atlamamamız gereken özellikli bir durum var mıdır?
Teşekkürler şimdiden.

Psikologlar Tıp hekimi olmadığından bu tür danışmanlık merkezlerinin ruhsatlandırılması bulunduğunuz ilin " Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü " tarafından yapılmaktadır.

Merhaba
Ruhsat'tan kastınız işyeri açma izni mi?
İşyeri açma izni'ni belediyeler verir.
Zaten mesleki ruhsatı almış olduğunu düşünüyorum.
Tam olarak neyi soruyorsunuz?

Teşekkür ederim.
İl sağlık müdürlüğünü aradım.
Belediyeden izin almamız gerektiğini söylediler. Teşekkür ederim.
Fakat edindiğim birkaç bilgiye göre de Aile Danışma MErkezi adı altında açılabiliyormuş. O zaman Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü
tarafından izin işlemleri var mış. Biz nace kodu olarak 869014 acacağız. Sanırım belediye izni yeterli..

Psikologlar Tıp hekimi olmadığından bu tür danışmanlık merkezlerinin ruhsatlandırılması bulunduğunuz ilin " Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü " tarafından yapılmaktadır.

Evet ilaç yazamıyorlar. İl sağlık müğdürlüğünü aradım. Belediyeden izin almanız yeterli dendi.
869014 kodu ile açılış vereceğim.
Sizin bahsettiğiniz Aile Danışma MErkezi adı altında açılanlar sanırım.
NAce kodu farklı olur.. Acaba artısı eksisi nedir.. ? Teşekkürler cevabınız için.

Evet ilaç yazamıyorlar. İl sağlık müğdürlüğünü aradım. Belediyeden izin almanız yeterli dendi.
869014 kodu ile açılış vereceğim.
Sizin bahsettiğiniz Aile Danışma MErkezi adı altında açılanlar sanırım.
NAce kodu farklı olur.. Acaba artısı eksisi nedir.. ? Teşekkürler cevabınız için.

Nace kodunun bir önemi yoktur. Her ne ad altında olursa olsun bu tür danışmanlık merkezleri Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığından izin almış olması gerekir. Tespit edilirse kapatılır.