Rapor Alan İşçi

arkadaşlar merhaba.
çalışanımız 2 günlük rapor aldı. tarihi 10-11 şubat. çalışanımız gece vardiyasında çalışıyor. 24.00-08.00 vardiyasında sizce çalışan 11ini 12 ye bağlayan gece işe gelecekmi

Ynt: Rapor alan işçi

istirahatleri 10-11 Şubat günleridir. 11 ini 12 ye bağlayan 00.00 - 08.00 vardiyası 12 şubat gününe ait
çalışmadır. dolayısı ile işe gelecek

Acaba isci 9 undami hastaneye gitti? Yani kisi 9 u 10 a baglayan gece calisip gunduz raporunu aldi ise sadece 1 gun istirahat etmis olacak. Yanlis mi

9'unda gitse 10'u için rapor verilmez. Rapor daima gittiği gün başlar. Ne daha sonra ne daha önce.
Genellikle de 2 günlük rapor, 1 gün işe gitmemeye sebep olur.
Diyelim normal gündüz çalışıyorum; eve geldim, kötüleştim ve acile gittim, 2 gün rapor aldım. Yarın işe gitmeyeceğim öbürgün gideceğim.
Ya da işyerinde doktora gittim, 1 gün rapor verdiyse hemen eve gidip yarın tekrar işe gelmem lazım.

işçi 9 şubatta gece çalışıp sabah mesaibitiminden sonra doktora gitmiş. tarih olarak değerlendirdiğimizde 9 şubatı 10 şubata bağlayan gece gelmeli diyebilriz fakar mantıken düşünüldüğünde 1 gün istirahat etmiş gibi durum ortaya çıkıyor. açıkcası biraz karışık sanırım. daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mıdır?

Sn GALKAN,

Bu durum vardiyalı çalışılan tüm işletmelerde çok sık karşılaşılan durumdur.
çalıştığı günün ücretini vereceksiniz. Evet 1 gün istirahat etmiş olacak.

Merhaba. Gece 00:00 sabah 08:00 vardiyasinda çalışan biri 19 u 20 sine bağlayan gece de 00.00dan sonra 20 si. Rahatsızlığından dolayi ise gidemediyse rapor 19 una mi alınır 20 sine mi