fonradar

Rapor Süresi Bitmeden İş Akdinin Feshedilmesi

merhaba,
31.08.2022 tarihinde "işyerinin kapanması" sebepli çıkışı yapılacak bir personel (ihbar önelini çalışıyordu, gerekli bildirimler yapıldı) istirahat raporu aldı ve rapor süresi 31.08.2022 yi aşıyor 02.09.2022 ye kadar devam ediyor.
çıkış tarihi ile işyerinin kapanış tarihinin aynı olması gerek diye biliyorum. (müşteri sözleşmeyi feshetti, ilgili işyerindeki tüm personellerin aynı tarihte çıkışı yapılacak)
rapor süresi devam ederken işten çıkışının yapılmasında bir mahsur var mıdır? yoksa çıkış tarihi 02.09 mu olmalı, bu durumda kapanış tarihinden farklı bir tarihte çıkış yapabiliyor muyum?
teşekkürler.

Merhaba
Pek başıma gelmedi ama sadece sesli ve yazılı düşünüyorum şu an :) Raporu onaylarken rapor bitiş tarihini 31.08.2022 olarak girebilirmisiniz acaba sistem buna müsaade eder mi diye düşünüyorum.

tahsin üstadıma katılıyorum ilk kez bende işittim ancak neticede sgk dosyası kapanacağı için dosyası olmayan bir iş yerinde sgk li gösterilemeyeceğini varsayımı ile 31.08 çok muhtemel geliyor.bence en temizi il sgk sgkli prim hizmet servisi ile görüşün derim.

Zaman ayırıp cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Mali müşavirimiz çıkış sebebinin "işin sona ermesi" olması gerektiğini, raporlu personelin çıkış tarihinin 02.09 diğer personellerin ise 31.08 olması gerektiğini söyledi.

Yalnız işin sona ermesi ile işyerinin kapanması farklı şeylerdir.Kapanışı tabiki 2 gün geç yapabilirsiniz ama bu 2 gün,işyerine çok farklı sonuçlarda doğurabilir.
Ancak o ki mali müşaviriniz var, o zaman kendisine tâbi olacak ve nasıl söylüyorsa öyle yapacaksınız.Biz burada ne yazsakta boşuna..

Mali müşavirimize o kadar çok "danışmıyorum" ki buradaki üstadlara danışmak daha önce aklıma geldi. Konu hakkında aldığım bilgileri de paylaşma gereği duydum. Çok teşekkür ederim değerli zamanınızı ayırdınız.

Mali müşavirimize o kadar çok "danışmıyorum" ki buradaki üstadlara danışmak daha önce aklıma geldi. Konu hakkında aldığım bilgileri de paylaşma gereği duydum. Çok teşekkür ederim değerli zamanınızı ayırdınız.
Sizler burada sorun tabiki.Bilgimiz mahiyetinde her zaman yardımcı oluruz.Ancak bu işlemlerin sorumluluğu müşavir arkadaşta olacağı için, bizim yorumlarımız ancak tavsiye niteliğinde olabilir.Nihai kararı tabiki kendisi verecektir.