raporlu işçinin rapor başlangıç günündeki durumu

10.09.2008 tarihinde saat: 15:30 da rahatsızlığı sebebi ile hastaneye giden işçimize doktor tarafından 2 gün istirahat veriliyor ve rapor düzenleniyor. raporun başlangıç tarihi 10.09.2008 , sigortalının çalışabileceği tarih ise 12.09.2008 . viziteye çıkmadan önce işçi saat 15:30 a kadar işyerinde fiilen çalışmış durumda ve günlük mesaisinin yaklaşık 3te ikisini tamamlamış, fakat raporun başlangıç tarihi 10.09.2008. bu durumda 10.09.2008 tarihi için işçiyi raporlu'MU ( dolayısıyla çalışmamışmı) göstermeliyiz yoksa prime esas gününe bu tarihi dahilmi etmeliyiz. Kişisel kanaatim, işçinin bu gün için sigortalı gösterilmesidir.Konu ile ilgili görüşleriniz nelerdir değerli arkadaşlar ??? şimdiden teşekkürler.

Ynt: raporlu işçinin rapor başlangıç günündeki durumu

ben bu gibi durumlarda işçinin bir gününü veriyorum bir gününü kesiyorum
yani: 10/09/2008 tarihini kesmiyorum
11/09/2008 tarihini kesiyorum.

Ynt: raporlu işçinin rapor başlangıç günündeki durumu

İşçi parasını almak için sskya başvurduğunda ssk sizden fazla yatma sebebini soracaktır. Ben o şekilde olanlara dilekçe ile ssk müdürlüğüne personelin iyi niyeti esas alınarak primi 1 gün fazla yatırılmıştır diyorum.
1 gün siz fazla prim yatırırsanız devlet aldığı fazla para için size bide ceza kesmez.
Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere rapor normal şartlarda 10 u tarihli başlamaktadır. Benim görüşüm 11 i diye yapıp yollarsanız bir sorun olmaz.