Res'en Terke Geçiş

Arkadaşlar merhaba,

Limited şirketimizde yakın bir zamanda maddi sıkıntılar nedeniyle kapatma kararı aldık, fakat tasfiyeye sokacak para bulunamadığından bir muhasebeci birkaç ay beyanname göndermediğimizde vergi dairesinin şirketi otomatik olarak resen kapatacağını söylemişti, dolayısıyla birkaç aydır beyanname göndermedik. Fakat dün görüştüğüm bir mali müşavir o beyannamelerden dolayı sorumluluğum olduğunu ve başımı ağırtabileceğini söyledi, yanındaki arkadaşı olan mali müşavir ise evet sorun çıkar ticaret odası ya da vergi dairesi ile görüşerek son beyanname gönderilen ay üzerinden resen terkinin yapılabileceğini böylece ceza ödemeden halledilebileceğini söyledi. Benim sormak istediğim bu şekilde gönderilmeyen beyannamelerin cezası gelmeden son beyanname gönderilen aydan terki yapılabilir mi yapılabilirse nasıl yaparız, yapamazsak bu işten en az zararla nasıl çıkarız. Önümüzdeki ay şirkete talip bir firma var onlara devredersem eğer bu ceza çıkarsa ve ödemezlerse bana döner mi? En önemli nokta ise gönderilmeyen beyannamelerin cezası gelmeden son beyanname gönderilen aydan terki yapılabilir mi yapılabilirse nasıl yaparız, yapamazsak bu işten en az zararla nasıl çıkarız.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Şirketinizin mali musaviri yokmu kendisine neden sormuyorsunuz?
Sorularinizdan sorular çıkıyor hangisinden başlasam bilemedim.
Duum iyice karışmış buradan halledeceginis bir konu değil.
Pazartesi günü mali musavir ile konuşun acil.

İyi Günler.

onunla görüşeceğim zaten ama öncesinde olup olmayacağını buraya bir danışayım dedim aslında tek bir soru var gönderilememiş beyannamelere ceza gelmeden hallolur mu

Şirketinizin mali musaviri yokmu kendisine neden sormuyorsunuz?
Sorularinizdan sorular çıkıyor hangisinden başlasam bilemedim.
Duum iyice karışmış buradan halledeceginis bir konu değil.
Pazartesi günü mali musavir ile konuşun acil.

İyi Günler.

:alkış: Arkadaşımız gereken yanıtı vermiş..

onunla görüşeceğim zaten ama öncesinde olup olmayacağını buraya bir danışayım dedim aslında tek bir soru var gönderilememiş beyannamelere ceza gelmeden hallolur mu

Mali Müşaviriniz var ise buraya sormadan önce lütfen kendisine danışınız dolayısı ile mesleğe ve müşavirinize itibar gösteriniz.

Bu işler bu kadar basit mi,beyanname vermeyelim firma otomatik kapansın..Eee sonrası?
Bu nasıl bir müşavir zihniyeti..Anlamak mümkün değil...