Ruhsatınızı almayı unutmayın...

kibelesr

Katkı Sunan Üye
ruhsat almaya temmuzda hak kazandım ve henuz almadım ruhsatımı ama 3 gun once tesmerden bır zarf geldı 2012 ocak 31 almazsam hakkımın kaybolacagı hakkında.. aslında ben tesmerı arayıp sormustum bellı bır suresı yok yaptırımımız da yok ıstedıgınız zaman alabılırsınız demıslerdı gelen yazı benı cok sasırttı zaten almayı dusunuyordum ama boyle bır durum var!! bılgınız olsun..

Ynt: Ruhsatınızı almayı unutmayın...

hak kaybolmuyor, sadece dosyayı askıya alıyorlar, şuan mesala ruhsat edinme süreniz 1-2 gün ise askıya alındığında 1 hafta olur, değişen sadece bu..

Emin misiniz? Hak kaybolmuyor değil mi? işlemden kaldıracağız diyorlar...

Hak kaybolması diye bir şey yok. Sadece göz korkutmak için yapıyor olabilirler. Bu arada ben de temmuzda kazandım, eylülde başvuru yaparak tüm harç ve paralarını yatırdım, ekim de ruhsatım geldi. Ancak hala tören yapılacak diye ruhsat ve kimliğimi teslim etmediler. Bir ara gidip alıcam.

:)))) o ruhsata hak kazanacağım 1 dakika beklemem neden bukadar beklediniz onu anlamadım pardon

öncelikle gsgül arkadasım suan smmm ıle ılgılı hıcbırsey yapmıyorum kaldı kı unı dıplomam artı baska bır meslekte almıs oldugum 2. bır dıplomam var suan onları kullnıyorum.. ayrıca smmm ruhsatına ıhtıyac duymadım. senın anlayacagın smmm ruhsatını alırken b planı yapıp baska yone yatırımını saglayan kısılerdenım. canım ne zaman ısterse o zaman almayı dusunuyordum.. hatta aıdat odememek ıcın ozellıkle 2011 ın gecmesını bekledım. kafamda 2012 de bı ara almak vardı..

gelelım yazıya acıkca yazan twolf arkadasımın paylastıgı gıbı yanı sudur,

?......meslek ruhsatı almaya hak kazandığınız tespit edilmiş olup, sınav sonuç tebligatında belirtilmesine rağmen bugüne kadar odanıza ruhsat ve üyelik müracaatında bulunmadığınız anlaşılmıştır.
ruhsat almaya hak kazanan meslek mensubu adaylarının ıllerınde bulunan odalara muracat ederek, ruhsat basvurusunda bulunmaları ve oda uyelık kaydı yaptırmaları ZORUNLUDUR...
En geç 31.01.2012 tarihine kadar ruhsat müracaatında bulunup, oda kaydı yaptırmadığınız takdirde staj ve sınav dosyanız işlemden kaldırılacaktır.?

ben ılk okudugumda kesınlıkle hakkım gıdecek gıbı algıladım sıze de yazdım o yuzden sonra tekrar okudum ve yorumlarınıza baktım hak gıdecek demesece zorunludur kelımesını kullnmıs :S

ama oyle buyuk bır celıskı vardır kıııı o da sudur :DDD

altta bır not;
31.01.2012 tarihine kadar müracat edenlere 2011 yılının ruhsat ücretleri uygulanacaktır..

hafıf bır korkutma ıle odemeyı alırız hesabı yapılmıs, yanı işlemden kaldırılacaktır yazmıslar ama hakkımız kalkmayacak arsıve kaldırılacak!! Alttakı nottan bunu cıkarıyorum ben.. para mı lazım turmoba yıne anlamadım kı.. bızzat aradıgımda bana ıstedıgınız zaman alabılırsınız bır yaptırımımız yok demıslerdı :DDDDDD neyse ben gıdıp alacagım defalarca gondereceklerınden emınım bu yazının benzerlerını.. bu gune kadar tonla para yatırdık bu onların yanında zaten devede kulak.. hah bıde bununla bıtmıyor daha kase var calısanlar lıstesı vs varrr daha coook borcumuz var turmoba anlayacagınız sankı o ruhsatı bız haketmedık onlar bıze kıralıyorlarmıs gıbı :DD

aynı yazı bana da geldi. ben de dün odaya (İstanbul) mail attım. Bugün beni cepten aradılar. yazıda geçen ifadenin yanlış anlaşılmaya müsait olduğunu , kazanılmış hakkın iptal edilemeyeceğini söylediler. Sadece 2012 rakamlarını ödersiniz dediler.

sevgili "kibelesr" o hırçınca belki inkaredeceğin imalı sözlerde nesi ne yani 1 dk düşünmem gider alırım demem neden sizi bukadar kızdırdıki ilk msjınızda "zaten almayı dusunuyordum " derken bana yazdığınız cevapta canım nezaman isterse diyor hatta birde amaaaan o belgede neki ?dercesine bir tavıra giriyorsunuz bu nedir anlamadım bu belge madem b planı kardeşim pazardan sebze mi alıyorsun bunu olmazsa şunu yaparım alayım bulunsun dedin rica ederim gerçekçi olun kimi kandırıyorsun b planına atılacak kadar kolay bir sınav sanki sakın evet kolay diyerek onca kişiyide aşşağlama boyutuna getirmeyin olayı canım canın nezaman isterse yada nezaman paran olursa git al belgeni yada türmoba hibe et okiiii ;)

hakkaten mesajına guldum sevgılı gsgül :DD hırcınca degıl hızlı hızlı yazılmıs bır mesaj cunku kısıtlı zamanda uzun mesaj yazmaya calıstım 2 tane.. ayrıca gulen yuz koymamaısım ama yazarken bayaa sevımlıydım :D ınanmıyorsan bak san yuz ıfadesı ekleyeyım :D :D :D .. belgemı evet zaten almayı dusunuyordum ve alta ekledım zaten 2012 de bı ra alacagımı :DD 2012 ye yenı gırdık dur bakalım zaten alacaktım ha bır ay sonra ha bır ay sonra anlamında ıstedıgım zaman alırım dedım sana da kı senın buna takılacagını hatta bunun uzerıne yazacagını bıldıgım ıcın ustte sona 2012 de dıye ek bır cumle yazdım yanılmamısım aynen gerı karsıma cıktı :D
sana bısey soylemek ıstıyorum ayrıca bır dk durmam gıder alırım dedıgın ve benı elestırmeye calıstıgın ıcın aslında sen haksızsın bu konusmada cunku bana yazıyorsun tabııkı cevap hakkım olacak.. ben de dogal olarak dusuncemı ve yaptıgımı senle paylasma geregı duydum evet arkadasım b planı smmm belgesı degıl yazdıgımı yıne oku ıstersen smmm belgesı alırken kendımı garantıye almak ıcın b planı yaptım ben baska bır dıploma daha aldım kı ıyı yapmısım ben gercekten smmm olacak buroya kapanacak bırı degılım anlatabıldın mı kımseyı de asagılamam kı bu cok agır bı yuklenme olmus bu konuda cok haksızsın yazdıgım hıcbır cumlede kımseyı asagılamıs degılım senin aslında bunları dıle getırırken kıskanclıgını sezıyorum.. burada daha once de konusuldu aynı anda baska meslege de yonelen ınsanlar var ben onlardanım demek ıstedım sadece :D

kımseyı kandırmaya da ıhtıyacım yok sen yapamamıs olabılırsın ama ben yaptım zamanımı mekanımı ortamımı zorlaya zorlaya uydurdum kah agladım kah cıldıracak duruma geldım ama bu soyledıklerımı basardım..kımsey ahvadan smmm ruhsatı dagıtılmıyor yazdıgına ıstersen bu baglamda cok dıkkat et... forumda benı bılen arkadaslar var ozelden de gorustugum bilirler bu yasadıklarımı :D az bahsedeyım sana da kı ne kadar yersız konustugunu suradakı forumda yazılanları mımık sestonu olmadan okudugun sekılde ve ıcınden geldıgı sekılde yorumlayıp anlamaya calısma..ben yeterlılık sınavına basladıgımda 9 aylık hamıleydım 3. kata ın cık az daha doguruyordum o skılde 2 sınav gectım.. bebebgım oldu ve bakan kımsem olmamasına rahgmen sabahlayıp bu sınavlara calıstım 2 ser 2 ser hepsını verdım uzerıne orta okuldan berı bos zamanımı bılmedıgım tabırde kusurt olmasın ama aynen eşsek gıbı calıstıgım el meslegı zanaat olan anne meslegımın de okuluna gıdıp dıplomasını aldım bu sınavlar esnasında ve suan o ıste ılerlıyorum.. e noldu arkadasım basaran basarıyor asagılamak degıl bu sen benım gecelerce sabaha kadar bu sıvlara calısırken cocuk emzırıp neler cekıp nasıl ders calıstıgımı bılemezsın ve uzerıne bu meslekten nasıl sogudugumu da!! onumuze kostek cıkarmak ısteyen nasıl dınozor smmm lerın burosunda sıgortamı bıle kendım odeyerek hangı ortamda staj yaptıgımı da bılemezsın.. ben bu forumda aglayarak not aradıgımı bılırım buradakı arkadaslara yalvardıgımı bılırım kolay mı almıs oldum sımdı hayır kolay degıl aksıne cok zor oldu.. bulundugum yerde kurs yok en yakın kurs 3.5 saat tek bır kursa bıle gıtmeden hepsını gectım..
senı veya burada baska kımselerı nıye kandırayımayrıca eveeeeeeeet :D sımdı gulerek yazdıgım bunca zorluga ragmen alnımın akıyla bu sınavları gecıp ruhsat hakkımı kazanınca canımın ıstedıgı zaman alma luksune de sahıbım derım ve senı hıc ılgılendırmez..

ve son olarak ta bana su cumleyı yazmandakı kıskanclıgı acıkca gostermıs olmandan dolayı boyle uzun uzun acıklama luksune de sahıbım :DD sende basar sen de yaz kardesım :DDDD oldu mu cumlen de su tekrar oku ve ne kadar haksız sekılde yazdıgını anla lutfen.. saygılar dıyorum sana :DD eger gercekten bu kadar sıkıntılı bır donem gecırıyorsan da sana elımden geldıgınce yardım etmeye calısırım stes konusunda.. kolay gelsın dıyorum ve ruhsatını da en kısa zamanda almanı dılıyrum ..

"""""""""""""amaaaan o belgede neki ?dercesine bir tavıra giriyorsunuz bu nedir anlamadım bu belge madem b planı kardeşim pazardan sebze mi alıyorsun bunu olmazsa şunu yaparım alayım bulunsun dedin rica ederim gerçekçi olun kimi kandırıyorsun b planına atılacak kadar kolay bir sınav sanki sakın evet kolay diyerek onca kişiyide aşşağlama boyutuna getirmeyin olayı canım canın nezaman isterse yada nezaman paran olursa git al belgeni yada türmoba hibe et okiii""""""""""""""""""""""

o belge de nedır dıyemedım! bu kadar sıkıntımdan snra ama ınattan almayacagım oylece dursun dedım ve derim somuren turmob ıcın....

yazıyı yazarken acele davrandıgım ıcın de cumle dusuklugu ımla hatası cok fazla oldu kusura bakma artık bu kadar yazıdan sonra yıne sebze demezsın umarım.. b planım tuttu cok sukur smmm ruhsatımı alacak param da var :DD parasızlıktan degıl ınattan almıyorum :DDDDDDD

o değilde hagi ne gol attı be:)))))))))))) sizler neyin kafasını yaşıyorsunuzn yaa

:D madem o kadar gülen yüz yapmışsın bende gülen bir yüzle yazıma başlamak istedim ancak öncelikle father arkadaşımızın gol muhabbetini kınıyorum mahalle kavgası yapılacak bir ortam değil kaldıki ne laf gönderen nede laf altında ezilen var hepimiz belli eğitimlerden geçmiş belli yaşlarda olgun kişileriz insanız yanlış anlayıp yanlış anlaşıla biliriz ben birşeyler yazdım kibelesr rumuzlu arkadaşımda olanları açıklığa kavuşturdu yanlış hitapları düzeltme yoluna gitti ok.... kibelesr arkadaşım sanada ruhsatın hayırlı olsun herkez emeğinin karşılığını alır emek harcamış karşılığını almışsın kıskanmak değildi benimki sadece ben olsam demiştim neyse sorun değil öylede algılansam hiçççç önemli değil sana ruhsatın tadını çıkartmanı temenni ederim benim aralık ilk sınavımdı martta vergi bekliyorum sadece bende bu çileyi bir an önce bitirmeyi istiyorum emek verenlerin emeği boşa çıkmasın diyor :) sonkez father sakın bu yazıdan sonra vaybeeee yelkenler suda muhabbetine benzer bir yorum yapma ricaederim medeniyettir bu okiii....

:D yanı uzun uzun anlattım ama sunu soylemek ıstıyorum gercekten sınır olarak yazmadım bunları :DD sadece smmm sınavını hafıfe aldıgımı dusunmemenız ıcın uzun uzun acıkladım :DD ay neyse bu sınav herkesı oyle bır sarsıyor kı maalesef benı cok derınden yaraladı ve ben suan acık soylemek gerekırse yaklasmak ıstemıyorum bu meslege ılerıde ne gosterır durum bılemıyorum ama hevesle basladıgım bu meslekten sanırım uzak kalacagım yoksa saglık fılan kalmayacak bende.. bıraz sanssızlık zor donemler ust uste geldı temennım kımse bu kadar zor gecırmesın belgenızı alın ve ıyı yerlerde ıs bulun, buro acın vs vs :DD gsgul aradakı mesajı gormemıs gıbı davranayım dedım ama o konuda haklısın tartısma asla mahalle kavgası degıldır kaldı kı sadece yazı olarak ıfade ettıgımız sey gercekten yanlıs anlamaya musaıt oluyor.. :D konussan bı cırpıda soyleyecegın cumle uzadıkca uzuyor :D bende bu forumda mesajlara hıc kotu bır nıyetle bakmadıgımdan boyle yanlıs anlasıldıgımı hıssedınce yazmısım da yazmısım .. :DD ahha :D neyse..