Sabıka Kaydı

Sayın Formdaşlar

yeni işe başlayacak personel için özlük dosyalarında olması gereken SABIKA Kaydı'nı istiyoruz Sabıkası Kaydının arkasında adli sicil kaydına rastlanmıştır yazıyor ve karmakarışık numaralar mevcut ben bunlardan hiçbir şey anlamıyorum personele soruyoruz kaza yaptım kız kaçırdım vs cevablar alıyoruz siz böyle durumlarda personelin sözlü ifadesi ile sabıka kaydındaki doğruluğu nasıl araştırıyorsunuz.ve sabıkalı olduğu için ufak tefek sabıkalar herhangi bir kuruluşa bilgi vermemiz gerekiyor mu

Not: Bu yazının başlığı admin tarafindan forum kurallarına uygun olmadığı için düzeltilmiştir.

Merhaba,
O bahsettiğin numaralar dava dosya numaraları ve TCK madde numaralarıdır büyük olasılıkla. Bahsettiğin numaralar yardımıyla işlediği suçu öğrenebilirsin. Bilgi vermen gereken resmi bir kurum bulunmamaktadır. Cezasını çekmiş ve serbest kalmıştır.

merhaba

merhaba, sabıka kaydında yazan numaralar TCK'ndaki işlemiş olduğu suç numaralarıdır. TCK'dan bunların neler olduğunu tespit edebilirsiniz yada bir avukattan daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz

saygılarımla
bilal akkus