Şahıs Firması E-Fatura

Merhabalar

Şahıs firması açılışı yaptık, internet hizmetleri üzerine çalışmaktayız.

E-fatura kullanma şansımız var mıdır? E-fatura kullanabiliyorsak fatura bastırmamıza gerek var mıdır?

Bir arkadaşım firmaya fatura keseceksen firmanında e-fatura sisteminde olması gereklidir dedi böyle birşey var mıdır?

Anladım teşekkür ederim, o zaman bize yaramaz bu iş. Bir an maliye bakanlığımızın e-fatura sistemini ne güzel yapmış büyük kolaylık diye düşünmüştüm ama yine yanıldık :)

E-fatura gibi güzel ve herşeyi kolaşlaştıran bir yapı kuruluyor ama bir ton kısıtlayıcı şart getiriliyor ve kullanılamıyor, anlamakta güçlük çekiyorum.

Son düzenleme:
Sayın vacancy33,

Konu hakkında hiç bilginiz yok anlaşılan. Bizler de bu sistemin neden yapıldığını anlamakta güçlük çekiyoruz. Uygulama kapsamındaki firmalara ek mali külfetler ve bazı içinden çıkılmaz sıkıntılar getirdiği açıkça ortada. Uygulamayı yapanlar da yaptıranlar da cevap vermekte güçlük çekiyorlar. Yine özel sektörde birçok firma çaresiz çözümler aramaya devam ediyor. Birsürü sıkıntı yüzünden 1.4.2014'e ertelenen uygulama o tarihte de aynı sıkıntılarla karşı karşıya kalacaktır. Üstelik usul esaslarının hiçbiri bu yapı üzerinde kontrol edilemiyorken.

Sayın vacancy33,

Konu hakkında hiç bilginiz yok anlaşılan. Bizler de bu sistemin neden yapıldığını anlamakta güçlük çekiyoruz. Uygulama kapsamındaki firmalara ek mali külfetler ve bazı içinden çıkılmaz sıkıntılar getirdiği açıkça ortada. Uygulamayı yapanlar da yaptıranlar da cevap vermekte güçlük çekiyorlar. Yine özel sektörde birçok firma çaresiz çözümler aramaya devam ediyor. Birsürü sıkıntı yüzünden 1.4.2014'e ertelenen uygulama o tarihte de aynı sıkıntılarla karşı karşıya kalacaktır. Üstelik usul esaslarının hiçbiri bu yapı üzerinde kontrol edilemiyorken.

Selamlar

Evet açıkçası çok net bilgim yok firmamızı yeni açtık, e-fatura sistemini tabiki duymuştum ama esaslarını detaylarını bilmiyordum çok detaylı araştırmadan önce bu sistemin çok iyi olduğunu düşündüm, fatura bastırmaya gerek kalmadan tüm faturaları sistem üzerinden basıp online olarak müşterilere ulaştırırız büyük rahatlık olur diye düşündüm ama araştırdıkça bu işin bu kadar kolay olmadığı bir ton kısıtlama ve sorun olduğuyla karşılaştım, devletimiz bizi yine şaşırtmadı.

efaturanın geç kaydı

merhabalar
ilk kez yazıyorum eğer yanlış bir yerde soru soruyorsam kusura bakmayın
ben mart ayında bize gelen bir efaturayı işleme almayı unutmuşum faturada kdv de var faturayı 28 nisan tarihli attım
cezai bir yaptırım varmı yada düzeltme beyannamesi mi vermek gerekiyor bilemedim.eskisi gibi olan faturalarda herhangi bir sorun olmuyordu ama e faturada nasıl oluypr bilemedim tebliğdede bulamadım

Son düzenleme: