fonradar

Şahıs firmasının adres değişikliği ve unvan tadili hk.

narin_

Katkı Sunan Üye
Günaydın, merhaba

Sayın arkadaşlar,
1.sınıf gerçek kişi şahıs işletmesinin adres değişikliği ile unvan tadilini ticaret sicilden vereceğim.

Yalnız ticaret sicil şahıs işletmeleri ile ilgili yapılacak değişikliklerdeki belgelerde; "alınan karar" kelimesi geçiyor. Şahıs işletmesinde karar defteri olur mu?

sadece noterden unvan beyannamesi çıkartacağımı düşünüyorum.. Alınacak karar kelimesi kafamı karıştırdı..

Bide adres değişikliği ile ilgili yine tadil metni örneğini noter mi? hazırlıyor.

01.10.2011 tarihinde yeni adrese taşındı.. Pazartesi ye kadar vergi dairesine bildirmem gerekiyor. Sicildeki işlemlerden evvel, dilekçe ve kira kontratı ile vergi dairesine adres değişikliğini bugün bildirsem, ünvan değişikliğini de pazartesiye kadar bildirsem sicildeki işlemi yapmadan evvel, sorun olmaz değil mi?

Bide ünvanda yeni eklemeler olacağı için; nace kodları değişecek. Firma, ihracatçı kendisi. Bu değişikliğinde süresi var mıdır? Ticaret odası kendisi değişiklik yapar mı? yoksa ben mi yaptıracağım.

Devamlı şirket işlemleri ile sicilde uğraştığımdan, şahıs firmasının ticaret sicildeki değişikliği ilk kez başıma geliyor.
Sizlere danışmak istedim.