fonradar

Şahıs Şirketi Kurmak

Ynt: Şahıs Şirketi Kurmak

Senin işin ile ilgili maliyetleri en iyi sen bilirsin, aylık giderler vs.
Sigorta giderinden bahsedebilmek için yanında sigortalı işçi çalıştırıyor olman lazım, bunun da maliyeti en az aşağı yukarı 340-350 tldir.
Buradan sana firma kurmanın maliyetini söyleyebiliriz, en az iki ortaklı şirket kurarsan 1500-2500 tl arasında, şahıs işletmesi olursa 250-500 arası maliyetin olur.
Bir meslek mensubu ile görüşmeni tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

hocam benden başka çalışan kimse olmayacak. sadece 1 kişi için soruyorum ne kadar masrafı olr diye.
şahıs işletmesi olacak bnm fatura kesmem zorunlumu fatura kesecek olursam sanırım yazar kasan flnda giriyor işe danışabilecek birinide tanımıyorum o yüzden burdan sizlere danışıyorum :/

Faturayı iş yaparsanız kesecekseniz.Kurumsal firmalara iş yaparsanız yada internet üzerinden, zaten fatura kesmek zorundasınız.Kurumsal firmalar fatura isterler.
Yazar kasa kullanmak zorunda değilsiniz.(Hosting işi yaparsanız tabi.)Bunun haricinde perakende bilgisayar parçaası satışı gibi şeyler yaparsanız yazarkasa almak zorunda kalırsınız.

hosting haircinde tasarım da var hocam. buda giriyormu bunun içine.
bu kurumsal firmalar için faturadan başka çözüm yokmudur

veya bir yazar kasa alınmış olsa bununla beraber gelecek maliyet ne kadar olur.

Hosting de yazarkasa gerektirmez.
Yazar kasa daha masraflı ve zahmetli bir durumdur.Vergi kaydı açıldığı için faturayı her halikurda yapılacak zaten.Yazarkasa kullanmaman avantajdır.
Firmalar fatura almak ister, kurtuluşu yoktur.
Yazarkasanın maliyeti 400-500 tl vardır.

ZİNDAN ' Alıntı:
Yazarkasa kullanmaman avantajdır.
Firmalar fatura almak ister, kurtuluşu yoktur.
Yazarkasanın maliyeti 400-500 tl vardır.

bunun alternatifi nedir hocam. adam geldi haklı olarak benden fatura istedi ama ben hosting işi yaptığım için yazar kasa fln almadım. adama ne verebilirim bişey yapmak, vermek gerek ne yapabilirim

hocam yazar kasa kullanmayanlarda hosting veya internet hizmetleri veya buna benzer başka birşey geçmiyor yada ben göremedim ??? ::)

Listede olmamasına rağmen sizin yapacağınız işin Hosting satışı ve tasarım işinin yazar kasa gerektirmediğini düşünüyorum.O listedekiler perakende satış yapmasına rağmen yazar kasa kullanma mecburiyeti olmayanlardır.Eğer yaptığınız işin niteliği itibari ile toptan satış sınıfına sokulursa (Ki bence toptan satış gibi düşünmek lazım) yazar kasa gerektirmez.Tasarım işini perakende gibi düşünmek imkansız.
Ama aklınızda kalmaması için, vergi kaydı açılırken v.d. sorarsınız.

hocam çok uzattım ama son bir kez toplayabilirmiyiz. tam olarak maliyet ve resmiyet yönünden.
bnm şuan sırası ile ne yapmam gerekiyor ve bu yaptıklarımın bana maliyeti ne olur.
ofis olarak home ofis şeklinde çalışacağım yerimiz uygun mekanımız hazır hatta daha yeni kiraladık elektriği suyu hiç birşeyi açılmadı daha. sadece kontrat yaptık ama onunda firmaya çevrilmesi gerekiyorsa ev sahibi anlayışlı biri çevirtiriz.
ne yapmam gerek sırasıyla şimdi bnm

Şahıs işletmesi açacaksın.Kontrat başlangıç tarihinden itibaren 30 gün süren var.
Kontratta işyeri kimin üzerine yazılacaksa onun ismi olması yeterli, ünvana gerek yok.
Masraf olarak toplamda 400-500 tl masraf yaparsın.

Vergi kaydı için v.d. müracat edeceksin, (İşe başlama bırakma formu/Nüfus c.sureti/İkamtegah/kira kontratı) bir meslek mensubu bul, açılışı sen yapabilirsin belki ama, sonrası için beyannameleri vermek için yine bir meslek mensubu bulmak zorundasın.
Kaş yapayım derken göz çıkarma.!

şahıs şirketi kurmak için bir iş yeri kiralamak zorunlumu ben sadece kağıt üzerinde şirket kurmak istiyorum ithalat yapmak için. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bir adres gösterilmek zorunda.Bu da ikametgahınız olabilir.