Şahsi Kullanım İçin Alınan Eşya Ba Bs Karşındaki Durumu

elit

Katkı Sunan Üye
Üyelik
1 Ağu 2009
Mesajlar
114
Konum
kayseri
normalde vergi mükellefiyiz.diyelim evimizde kullanmak üzere demirbaş aldık ve tutarı beş tl üzeri. bize fatura eden firma bs bildirimine dahil ediyormu? şahsi eşya olduğu için muhasebe kayıtlarına almıyoruz.ba da bildirme yükümlülüğümüz varmı?ba da bildirsek sıkıntı olurmu?bazende demirbaşı evinde kullanmak için almış fakat faturada işyeri adresi mevcut.
 

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Eyl 2006
Mesajlar
7,301
Konum
İstanbul
- Evet satıcı dahil ediyor.
- Siz ba'da bildirmeyeceksiniz, aktifinize de almayacaksınız. Ba'da bildirmeyin. Eğer Vd bir tutarsızlık var deyip, yazı gönderirse, sizde izah eden bir yazı verir ve bilgi verirsiniz o kadar.
- Demirbaşı evine almış, işyeri adresi olsa da yukarıdaki 2 maddede ki gibi hareket edin bence.
 
Üst