Sahte Fatura İhbar

Merhaba konu biraz eski sanırım ama merak ettiğim şey firma matrah artırımından faydalandıysa 2011-2015 arası defterleri incelenmeyecek diye bir husus söz konusu. ben 2015 yılına ait fatura tarihleri ve firma isimleri dahi versem bu firma incelenmeyecek mi şimdi ?

Merhaba arkadaşlar, size bir sorum olacak.
Ben bir türlü bu hesaplamayı yapamadım.
2.300.000,-TL faturasız satış yapan bir firma var ve elimde kanıtları var.
İhbar etmem durumunda ne kadar bir İkramiye ödenir?

Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, size bir sorum olacak.
Ben bir türlü bu hesaplamayı yapamadım.
2.300.000,-TL faturasız satış yapan bir firma var ve elimde kanıtları var.
İhbar etmem durumunda ne kadar bir İkramiye ödenir?

Teşekkürler.

Ben 5-6 milyonluk gayrı resmi satışları olan firmayı ihbar ettim. 2012 yılından 2015 yılına kadar olan aralıkta incelemeye alacaklar. Vergi Dairesi haber verdi 2012 yi incelemeye almışlar, diğer yılları daha sonra görüşeceklermiş. Zaman aşımından etkilenmemek için ilk önce en eski yılı inceliyorlarmış. Konudaki arakdaşa 60 milyon için 110 bin lira ikramiye çıktıysa eğer benim ihbarıma yaklaşık 8000TL ikramiye çıkıyor , senin içinde 4000 TL civarı çıkar sanırım. Yani aslında ikramiye için yapılan ihbarlar çokta cazip değil , vatandaşlık görevi öncelikle.

Merhaba
Petrolde çalışan bi pompacı naylon fatura kesiyor yani başka bir şahıstan alıp şirketlere dagıtiyor yüzde 5 karşılıgında aylık 300 bin naylon fatura aliyor ve satiyor bu durumda ihbarı nasıl ve pompacınin adinami yapmam gerekiyor elimde sahte fatura örnegi ve ses kaydi bulunmakta ne yapmam gerekiyor kimi ihbar etmem gerekiyor

saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın formdaşlar

Lütfen form kurallarına uyalım. Acil,Yardım vb. kullanmayalım

Kacakcilik sahtekarlik

Tekirdağ Cerkezköy efe petrol shell benzinlikteki pompacılar laylon fatura basıp satıyorlar ilgilenirseniz sevinirim

Son düzenleme: