fonradar

Sanayi Sicil Belgesi

Vakt-i Sükut

Katkı Sunan Üye
Yıllık İşletme Cetvelini doldururken Yıllık Kapasite'ye 100.000 m2 yazdım diyelim. Atık maddede bu tutarın %30'su yani 30.000 m2 burda hesaplama yapılırken yıllık kapasite 70.000 m2 olarak mı düşünülüyor malzemelerimizin çok fazla firesi var. Eğer anlattığım gibi ise fire oranını yıllk kapasite miktarına ekleyip yıllık kapasiteyi bulacağım, doğru mudur bu?

Ynt: Sanayi Sicil Belgesi

Yıllık kapasiteye işletmenizin 1 yıl içinde üretebileceği üretim miktarını yazmanız gerekmektedir..Atıkları bunun içine dahil edemezsiniz. Gerçekleşen üretim miktarını da,fiili üretim kısmına yazmalısınız..

Vakt-i Sükut ' Alıntı:
Yıllık İşletme Cetvelini doldururken Yıllık Kapasite'ye 100.000 m2 yazdım diyelim. Atık maddede bu tutarın %30'su yani 30.000 m2 burda hesaplama yapılırken yıllık kapasite 70.000 m2 olarak mı düşünülüyor malzemelerimizin çok fazla firesi var. Eğer anlattığım gibi ise fire oranını yıllk kapasite miktarına ekleyip yıllık kapasiteyi bulacağım, doğru mudur bu?
Yıllık kapasite kısmına kapasite raporundaki miktarlar yazılır. Fiili üretimler de ayrıca cetvelde belirtilen kısma yazılır.

Yani 100.000 m2 fiili üretim 30.000 m2 ise firesi (atıklar) Yani toplamda 100.000 m2'den fireleri düşüp üretim miktarını bulmuyorlar.

Bir de Şu Yerli Muhteva kısmını anlayamadım, onu neye göre dolduracağız.

Bir de yazacağım dilekçe nasıl olmalı?

Siz Sn.Bülent249 arkadaşın yazdığı gibi direkt kapasite raporunda yazan yıllık kapasite miktarını yazın..Atıkların bununla ilgisi yok..Eğer üretim kapasiteniz 100.00 adetse onu yazın..Süresi dolduğu için ben de geçen hafta yeniledim sanayi sicil belgesini..işletme cetvelinde yıllık kapasite, fiili kapasite ve kapasite kullanım oranı kısımlarını doldurdum sadece.Yerli muhteva kısmını doldurmuyorum hiçbir zaman, bi problem de yaşamadım..

Dilekçeyi ise, sanayi odası numaranızı yazıp kısaca şirketimize sanayi sicil belgesi verilmesini rica ederiz diye yazmanız yeterli..