Satış faturaları muhasebe kayıtlarına İşlenmemiş

gul.kurusu21

Katkı Sunan Üye
mrb arkadaslar benım buyuk sorunum var 4.ay faturamı muhasebe işlememiş bunun ıcın ne yapabılırım 11. aydayızz telafısı cezası nedır.faturam cok yuksek 45000 tl

Ynt: satış faturalarının muhasebe kayıtlarına ıslenmememıs

Ek beyanname verilecek yapılacak hiç bir şey yok. Geçici vergi değişecek. Pişmanlıkla vereceksiniz...

Ynt: satış faturalarının muhasebe kayıtlarına ıslenmememıs

Maliye bu zamana kadar bunu nasıl gözden kaçırdı ki... Sonuçta limitin üstünde... Karşı taraf bunu ba formunda bildirmemiş mi?

Ynt: Satış faturaları muhasebe kayıtlarına İşlenmemiş

işte sorun da bu bugune kadar bıze bır uyarı falan gelmedı.peki kdv beyannamesınde gostermemız gerekmıyor mu

Ek beyanname kalktı düzeltme beyannamesi adı altında vereceksiniz. Eğer ödemeniz çıkmıyor devir rakamınız varsa 10.ay dahil tüm aylara da vermelisiniz.
Faturayı kestiğiniz firmayla görünüşün ve ba formunu isteyin bakalım beyan etmişlermi

faturayı kestıgımız fırma devlet hastanesidir.. ödemesini yapmış

Dönem beyannamelerinizin tamamını düzelteceksiniz. Pişmanlık hakkınızı kullanın, kesilecek cezaya razı olun. Başka da birşey yok...

o zaman ödeyeceksiniz :)

benim bile içim rahatladı yahu :)

nasıl yanı ozdgn demek ıstedıgım hastane faturanın ödemesini bize yapmamış yanı malıye de bu fatura gorunmuyor mu demek

"pardon arkadaşlar ödemesini yapmamış" dediğinizde ben o dönemin kdv'si ödenmemiş olarak algıladım.

hastane ödemesini yapmamış demek istedim.ama bız her ay kdv ödemelerimizi eksıksız yapıyoruz.onuda yapmısız

Her ay kdv lerinizi düzenli ödüyorsanız bu matrahıda geç kalmadan beyan ederek ödemelisiniz. Tahakkuk edecek olan kdv nize gecikme faizi hesaplanır. Vadesinde ödemek koşulu ile pişmanlık hükümlerinden yararlanabilirsiniz.

Şuanda vergi ziyasına sebebiyet vermiş durumdasınız. Yani nisan ayında tahakkuk etmesi gereken verginizi süresinde bildirmemiş bulunuyorsunuz.

Bunun önüne geçebilmek için ödeme çıkan beyannameleri onaylama aşamasında iken Pişmanlıktan yararlanmak istediğinize dair seçiminizi yaparsanız, vergi ziyasına sebep olmamış olursunuz.

Yani devreden kdv'niz varsa fazla ceza ödemezsiniz.

Fazla değil hiç ceza ödemez. Yalnızca gecikme faizi tahakkuk eder.

Fazla ödemez derken zaten bende gecikme zammını kastetmiştim sayın Nisanlı.

Hımm. pardon ama o zamanda gecikme faizinin azı çoğu olmaz ki neyse o olur