Sermaye Artırımı

Üyelik
15 Tem 2005
Mesajlar
182
merhaba;

şirketler her yıl sermaye artırmak zorundamı? yoksa bu 2 yılmıydı acaba

teşekürler.
 

nguroy

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
12,415
Konum
istanbul
Bunu da nerden çıkardınız :D AŞ ler 50,000 limitedler 5,000 YTL olucak en az. Bun tutarın altında ise yükseltilmesi gerekiyor.
 
Üyelik
7 Haz 2005
Mesajlar
2,171
Konum
İstanbul
Merhaba,
Türk Ticaret Kanununun, Anonim Şirket için 272. maddesi, Limited Şirket için 507. maddesinde belirtilen asgari sermayenin üzerinde bir sermaye mevcut ise sermaye artış zorunluluğu yoktur.
 
Üyelik
15 Mar 2006
Mesajlar
88
Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için;

http://www.sanayi.gov.tr/” adresinde mevzuat/tebliğler bölümünde “Anonim ve Limited Şirketlerin Kuruluş ve Anasözleşme Değişikliklerine İlişkin Tebliğ” ve bu Tebliğde değişiklik yapan Tebliğlere bakabilirsiniz
 
Üyelik
15 Mar 2006
Mesajlar
55
sermaye arttırımı veya azaltımı isteğe bağlıdır.Şu kadar ki; bu sermaye Ltd.şti.lerde 5000 ytl'den, A.Ş. lerde 50,000 ytl'den az olamaz
 
Üst