Sermaye Piyasası Faaliyetleri Lisanslama Sınavları Hk.

Ynt: Sermaye Piyasası Faaliyetleri Lisanslama Sınavları Hk.

tesmerin egitiminden ne olucak arkadaşlar yapmayın ..

dünyaca ünlü vergi hocasının dersine girmedikmi ..adam kv.kdv.gv. yarım günde anlatmıyormu ..

türkiyede ucuz egitim her zaman faydadan çok zarar ve zaman kaybı getirir.

aman canım ne olcak ki bizzz uzaktan egitirizzz..

evet egittiniz..
bizde ögrendik..

ya ne gerek var ki zaten biz mali müşavirlik deli paralar kazanıyoruz ,,arslanlar gibi bagkurumuzuda ödenir..
mtv den sonra hayatıma bir fon çıkışı daha eklendi ..oda aidatı

şu ögretmenlerin pazarlarda tsört sattıgı dönemler vardı ..adama şimdi şimdi hak veriyorum

yakında mali müşavirlerde böyle olucak ..

MALİ MÜŞAVİRLERE ODALARI DİSİPLİN SORUŞTURMASI AÇABİLİR
6111 sayılı Kanun ile değişik 5510 sayılı Kanun'un 53'üncü maddesi gereğince, kendi bürosu olduğu için Bağ-Kur'lu olan mali müşavirler, mali müşavir veya muhasebeci sıfatı değil ama başka bir unvan veya sıfatla SSK'lı işe girebilirler. Sosyal Güvenlik uygulaması gereğince bu tamamen yasaldır.
Ancak, 3568 sayılı Kanunun "Yasaklar" başlıklı 45. maddesi; "Serbest muhasebeciler, serbest muhasebeci mali müşavirler bu unvanla, yeminli mali müşavirler ise bu unvan ve tasdik yetkisiyle; 2. maddede yazılı işlerin yürütülmesi amacıyla gerçek ve tüzel kişilere tabi ve onların işyerlerine bağlı olarak hizmet akdi ile çalışamazlar, ticari faaliyette bulunamazlar, meslekle ve meslek onuru ile bağdaşmayan işlerle uğraşamazlar..." düzenlemesini getirmiştir.
Madde metnine bakarsanız önşart, "bu unvanla" ibaresi vardır. Yani, meslek mensupları serbest çalışıyorsa, bu sıfatları ile işverene bağlı olarak çalışamaz ama başka sıfatla mesela sizin gibi tercüman sıfatıyla çalışabilirler. SSK'lı da olabilirler.
ALİ TEZEL

bende bi şirkete satış ve pazarlama olarak girmeyi düşünüyorum ..

yüce kurum ne der acaba ...

sınava başvurular ne zaman yapılcak acaba?