SGDP hakkında

merhaba arkadaşlar ilk defa bu foruma katılıyorum benim sorum sgdp tabi çalışan bir personelimi yanlışlıkla tüm sigorta kolları olarak giriş yaptım neyapmam gerekiyor teşekkürler

Ynt: SGDP hakkında

işe girişi sgdp yerine sehven tüm sigorta kollarına tabi çalışanlar şeklinde yapılmıştır...vs..

şeklinde bir dilekçe ile sgk ya müracaat ediniz...

yaşar güleç ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar ilk defa bu foruma katılıyorum benim sorum sgdp tabi çalışan bir personelimi yanlışlıkla tüm sigorta kolları olarak giriş yaptım neyapmam gerekiyor teşekkürler

Bugün oldu ise, iptal edebilirsiniz.

dilekçe ile gittim tescil servisinden güncellediler fakat dilekçeyi almadılar ilerde sorun olurmu

İlerde dediğiniz en fazla önümüzdeki ay bildirgeyi verirken güncelleme yapmışlarmı belli olur.

Eğer düzeltme yapılmamışsa işçinin emekli maaşı kesintiye uğrar. Aynı durumla bende karşılaştım çıkış tekrar giriş yaptım. Kesilen maaşı içinde işçi kendi koşturdu dilekçe yazdı sanırım maaşını aldı.

yaşar güleç ' Alıntı:

İşe giriş tarihinin bildirildiği ayın 12 si ile ayın sonuna kadar işe giriş bildirgesi güncelleme ekranından güncelleyin. Hepsi bu kadar.

"İşe Giriş Tarihi" ve "Sigorta Kolu" bilgileri bildirgenin verildiği gün içerisinde,Yaşlılık Aylığı alan sigortalılar için ise "Sigorta Kolu" bilgisi işe giriş tarihinin bildirildiği ayın 12 si ile ayın sonuna kadar güncellenebilmektedir.

Güncelleme ekranın bu bilgi var. Ancak aktif değil 12 si ile ay sonu aralığında değilmiyiz yoksa

yaşar güleç ' Alıntı:
dilekçe ile gittim tescil servisinden güncellediler fakat dilekçeyi almadılar ilerde sorun olurmu

güncelledilerse , işe giriş görüntüleme ekranında da değişmiştir herhalde oradan baktınız mı değişip değişmediğine ..?

NİSANLI ' Alıntı:
"İşe Giriş Tarihi" ve "Sigorta Kolu" bilgileri bildirgenin verildiği gün içerisinde,Yaşlılık Aylığı alan sigortalılar için ise "Sigorta Kolu" bilgisi işe giriş tarihinin bildirildiği ayın 12 si ile ayın sonuna kadar güncellenebilmektedir.

Güncelleme ekranın bu bilgi var. Ancak aktif değil 12 si ile ay sonu aralığında değilmiyiz yoksa

Dikkat ederseniz "yaşlılık aylığı alan sigortalılıar için" diye ibare var. Yaşlılık aylığı almakta olan kişi için bu seçenek aktif olacaktır.

Ona bakmadim. Sigorta kolu guncellenmiyordu. Yarin dediginize bakarim

REVİZYON ' Alıntı:
Dikkat ederseniz "yaşlılık aylığı alan sigortalılıar için" diye ibare var. Yaşlılık aylığı almakta olan kişi için bu seçenek aktif olacaktır.

Evet. Dikkat ettim de sadece yaşlılık aylığı alanların güncellemesinde bu seçenek aktif. Demek kişiye özel hizmet

sadece güncellemek yetmiyor emeklilik servisinden emekli maaşını da açtırmak gerekiyormuş