SGK Baş Müfettişi İncelemesi ..!

TALHAM

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar merhaba ;
Yapı denetim şirketimiz incelemeye alındı.
2007/10.aydan itibaren çalışan ve kayıtları bayındırlık bakanlığına bildirilen 8 çalışanın sigortalanmadığını biz de şimdi mükelleften öğrendik..!
En az ceza ile nasıl kurtulabiliriz ?
İşe girişleri geriye dönük yapmak ve yaklaşık 2 yıllık bildirgeleri EK şeklinde vermek durumu kurtarmak adına yapılması gereken tek yolmu dur ?
Bu durumda uygulanacak cezalar ( primler ve gecikme faizleri hariç ) ne olacak ?
İşe girişleri ve ek beyanları internetten verebiliyor muyuz ? Nasıl ?
Acil olarak yardım rica ediyoruz..
Saygılar..

Ynt: SGK BAŞ MÜFETTİŞİ İNCELEMESİ ..!

Sigortalı işe giriş bildirgesinin verilmediğinin Kurumca tespit edilmesi
Asgari ücret x 2 (1 kişi için)

Sigortalıların otuz günden az çalıştığını gösteren bilgi ve belgelerin aylık prim ve hizmet belgesinin verilmesi gereken süre içinde Kuruma verilmemesi veya verilen bilgi ve belgelerin Kurumca geçerli sayılmaması nedeniyle ek belgenin Kurumca re?sen düzenlenmesi
.Üx2'yi geçmemek üzere belgede kayıtlı sigortalı sayısıxA.Ü/2

ilave olarak primlerin 2 yıllık faizi.

internet ortamından veremezsiniz, urumun veznesine gitmeniz gerekir.

Ynt: SGK Baş Müfettişi İncelemesi ..!

Arkadaşlar merhaba ;
Yapı denetim şirketimiz incelemeye alındı.
2007/10.aydan itibaren çalışan ve kayıtları bayındırlık bakanlığına bildirilen 8 çalışanın sigortalanmadığını biz de şimdi mükelleften öğrendik..!
En az ceza ile nasıl kurtulabiliriz ?
İşe girişleri geriye dönük yapmak ve yaklaşık 2 yıllık bildirgeleri EK şeklinde vermek durumu kurtarmak adına yapılması gereken tek yolmu dur ?
Bu durumda uygulanacak cezalar ( primler ve gecikme faizleri hariç ) ne olacak ?
İşe girişleri ve ek beyanları internetten verebiliyor muyuz ? Nasıl ?
Acil olarak yardım rica ediyoruz..
Saygılar..

merhabalar
arkadaşım kurum farkına varmadan sen bir an önce girişleri yap kurum farkına varırsa çok fazla ceza ödemek zorunda kalırsınız.ek bildirgeleri süresi geçtiğinden dolayı ssk dan tahakkuk ettrimek zorundasın.
1-işe girşler: 8xasgari ücret
2-ek primlerden dolayı her sigortalı için asgari ücretin 8/1 tutarında

smmmserkan ' Alıntı:
...arkadaşım kurum farkına varmadan sen bir an önce girişleri yap...
Kurum farkına varmış ki incelemeye almış. Aylık bildirimleri ek olarak biran önce yapın. İnceleme sonucu resen düzenlenir ise cezası daha ağır olur.

Arkadaşlar,
ilginiz ve cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim..
İşe giriş bildirgelerini ve ek hizmetli listelerinin dilekçe ekinde kuruma verdik..
Şu ana beklemedeyiz.
Müfettiş raporunu tamamlayıp imza aşamasına gelince ne yapmalıyız ?
Ses çıkarmadan raporu imza edip sonra mahkeme konusu mu yapmalıyız ?
Sanırım, müfettiş bizim yaptığımız bildirimleri ve ekleri dikkate almadan raporunu tamamlamış olacak...
Daha önce bu tür bir durum yaşayan arkadaşlar, yorumlarsanız sevinirim..
Saygılar,