fonradar

SGK E-Rapor Hk.

bilanco

Katkı Sunan Üye
Selamlar,

Müşterim olan şirketin çalışanı 29.07.2013 - 04.08.2013 tarihleri arasında rapor almıştır.
E Vizite ekranından Kimlik Noya Göre Rapor Aramadan raporu bulup 29.07.2013 ile 04.08.2013 tarihleri arasında çalışmamıştır diye onayladım.
Yine E Vizite ekranından manuel çalışılmadığına dair bildirim - GİRİŞ ekranından sigortalının tc kimlik numarasını vererek 29.07.2013 - 04.08.2013 tarihleri arasındaki rapor bilgilerini girdim.
Başka yapmam gereken veya eksik yaptığım bir işlem varmıdır ?
GİRİŞ ekranından rapor tarihi olarak 29.07.2013 - 31.07.2013 tarihini mi vermem gerekirdi ?
Raporu kağıt ortamında Sgk ya göndermemize gerek var mı ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar...

Sigortalıların eksik gün bildirim formu ve eki belgelerinin, ilişkin olduğu aylık prim ve hizmet belgesinin verilmesi gereken süre içinde Sosyal Güvenlik Kurumuna elden verilmesi veya posta kanalıyla gönderilmesi gerekmektedir.

Elektronik onay kısmında rapora onay verdiğinizde ayrıca manuel rapor giriş kısmına rapor girişi yapmanıza gerek yok.Fazladan ve gereksiz bir işlem olmuş.Elektronik onay ekranında gözükmeyen veya 10'ar günlük / 1'er aylık rapor girişleri yapacağınız zaman manuel rapor giriş ekranını kullanmanız gerekiyor.

Ayrıca temmuz/2013 ve ağustos/2013 dönemlerine ait eksik gün bildirim formu vermeniz gerekiyor kuruma.Bu formların arkasına raporun bir fotokopisini eklemeniz lazım.Temmuz ayına ait eksik gün formunu Ağustos'un 23'üne kadar , Ağustos ayına ait eksik gün formunu Eylül ayının 23'üne kadar kuruma vermeniz gerekiyor.

Son düzenleme:
Eğer aylık bildirimde eksik gün olarak ve "01" kodu ile gösterecekseniz o rapor giriş ekranındaki hiçbir şeyi yapmanıza gerek yoktu.

Değerli meslektaşlarım, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Son olarak;
Rapor temmuz 29 da başlıyor. Şimdi temmuz da eksik gün 29 ve 30 iki gün mü olacak.
Yoksa 29 - 30 - 31 olarak üç gün mü ?

Merhaba arkadaşlar bir kaç sorum olacak sizlere...
1. Sorum ; İş görememezlik raporu : Başlangıç 05.08.2013 Bitiş 15.09.2013 e rapordan 15.09.2013 önce onaylayamıyorum. 31.08.2013 bitiş yazıp onaylayabiliyor muyum bilginiz var mı ?
2. Sorum ; Raporlular için ek-10 verilmesine gerek yok, eğer şirkette çalışan 10 kişi ve üstü ise biliyorum ama ?

1. Sorunuz : Rapor bitmeden onay veremezsiniz elektronik rapor bölümünden.Ancak eğer işçi rapor bitmeden ben 1 aylık kısmını almak istiyorum derse raporun 1 aylık kısmını manuel rapor girişinden yapabilirsiniz.Rapor bittikten sonrada elektronik rapor kısmından onay verirsiniz.

2. Sorunuz : Evet Ağustos/2013 dönemine ait ek/10'lardan başlamak üzere 10 kişi ve üzeri işçi çalışan yerler için ek/10 verilmesine gerek yok.Yani bu ay Ağustos dönemine ait ek/10'ları verirken 10 kişi ve üzeri çalışanı olan yerler vermeyecek.