Sgk İdari Para Cezası

aşkınbulduk

Tanınmış Üye
üstat kolay gelsin;
09/2020 dönemi için denetmen raporuna istinaden idari para cezası geldi. Bugün tebliğ aldık. Denetmen rapor tarihi :03/12/2022
bunu 7256 ya sokabilir miyiz ?
çok teşekkür ederim

üstat kolay gelsin;
09/2020 dönemi için denetmen raporuna istinaden idari para cezası geldi. Bugün tebliğ aldık. Denetmen rapor tarihi :03/12/2022
bunu 7256 ya sokabilir miyiz ?
çok teşekkür ederim
Özetle sanmıyorum. Ayrıca ilgili kanun 31/8/2020 tarihinden (bu tarih dâhil) önce yapılan tespitlere ilişkin olarak vergi aslına bağlı olmayan vergi
cezaları, kapsadığından
31/8/2020 tarihine kadar (bu tarih dâhil) yapılan tespitlere ilişkin olup ilgili kanunları uyarınca uygulanan
idari para cezaları ile bunlara bağlı gecikme cezası ve gecikme zammı alacakları,

üstat günaydın; af edersiniz 7326 kanun olacaktı son af yasası .ceza dönemi 09/2020 dönemi bence bu kanun kapsamına girer diye düşünüyorum.
sgk ya gittim müdür muavini olmaz dedi. Yapılandırmanın ilk taksitine kadar başvurman gerekli falan dedi ne dediğini de anlamadım.

Askinim

O geri zekali mudure soyle anlat

7326 sayılı Kanunda yer alan SGK borçları ile ilgili düzenlemelere göre

1) Yapılandırma Kapsamına Giren SGK Borçları maddesinden bir taneside;

30.04.2021 tarihinden önce (bu tarih dâhil) yapılan tespitlere ilişkin idari para cezaları;

30.04.2021 tarihinden önce (bu tarih dâhil) yapılan tespitlere ilişkin olup bu Kanunun yayımı tarihinden önce kesinleştiği hâlde bu Kanunun yayımı tarihi itibarıyla ödenmemiş olan ve Kurumca takip edilen idari para cezası asıllarının %50’si ile bu tutara ödeme sürelerinin bittiği tarihlerden bu Kanunun yayımı tarihine kadar geçen süre için Yİ-ÜFE aylık değişim oranları alınarak hesaplanacak tutarın bu Kanunda belirtilen süre ve şekilde ödenmesi halinde

İdari para cezası asıllarının kalan %50’si ile idari para cezasına uygulanan gecikme cezası ve gecikme zammı gibi fer’i alacaklarının tamamının tahsilinden vazgeçilecektir.

* SGK tarafından takip edilen ve 7326/7. Madde kapsamına giren kesinleşmiş alacakların; asıllarının bu Kanunun yayımı tarihinden önce ödenmiş olması durumunda, aslı ödenmiş fer’i alacağın %40’ının bu Kanunda belirtilen süre ve şekilde ödenmesi hâlinde, kalan %60’ının tahsilinden vazgeçilecektir.