SGK maaşından düşük gösterilen bedelin resmi olarak kapatılması

NEŞE79

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar Merhaba
İşyerinde çalışan üst düzey çalışanların maaşları yüksek fakat sgk bildirilen rakam düşük..Arada bir rakam kasaya alıyorum ordan da ortaklar cari hs çıkıyorum.Bu seferde şirketin ortaklardan alacağı artıyor.Bu da istemeyen bir durum...Biz bu alınan maaş ile bidirilen rakam arasındaki farkı resmi olarak nasıl kapatabiliriz...Bu konuda bir önerisi olan var mı?Biz danışman olarak görev alsınlar dedim bu seferde karşı taraf sm makbuzu ve fatura kesmek zorunda...Karşı tarafa bir mükellefiyet yüklemeden ona düşen vergiye sorumlu sıfatıyla ben ödeyerek bu durumu nasıl çözebilirim...Bu maaşlardan dolayı oluşan kasa açığını nasıl kapatabiliriz.....Uygulama da buna nasıl çözümler bulduğunuzu paylaşırsanız sevinirim....

Ynt: SGK maaşından düşük gösterilen bedelin resmi olarak kapatılması

Bu işin çözümü maaşları tam göstermek!!! aynı zamanda giderlerinizi dekayıtlarınıza yansıtmış olursunuz. başka çözüm önerileri derdinize çare olmaz geçici olarak bir tarafı çözerken başka tarafı bozar.

Belgesiz gider
kkeg

minareyi çalan kılıfını hazırlar...

Ant Z ' Alıntı:
Belgesiz gider
kkeg

KKEG de olsa makul bir açıklama yazmak zorunluğu vardır. Ya uydurma başka açıklamlar yazacaksınız. Ya da hizmet faturaları bulup açıkları kapatacaksınız. Bunların dışında en kolay çözüm patronların parayı nakit getirmesi ve hiç resmi kayıtlara girmemek.