fonradar

SGK ödeme emri ve 6111 borç yapılandırma

• Konbuyu başlatan ilgili
  • Başlangıç tarihi
I

ilgili

Ziyaretçi
ödeme emri aldık bugün....
ancak yapılandırmaya da başvurmuş durumdayız....6111 den faydalanarak
ödeme planını bekliyoruz 1 haftadır....
ne yapmamız lazım..?

Ynt: SGK ödeme emri ve 6111 borç yapılandırma

sistemden sgk taksitlendirme başvurusunu yaptım. 14 gün oldu hala mail gelmedi. Kuruma gitmek gerek galiba. Eee ne anladım ben bu işten

Yapılandırma için biz elden başvuruyoruz. İnternete güvenmiyorum hele böyle bir durum söz konusu iken,
giden arkadaşlara söylemişler 1 hafta sonra gelin ödeme planını alın diye umarım sözlerinde dururlar :)

İyi Çalışmalar.

İnternetten yapılanların hepsini 1 hafta 10 gün sonra aldık, kimisi 3 gün sonra çıktı.Acele etmeyin, internetten yapın ve bekleyin.Sabredin.

Sn zindan mail mi geldi size

Mail gelmedi, şifre ile girince ödeme planı kısmından gördük ve çıktı aldık.

prim borçlarının yapılandırılması ile ilgili önceden prim borçlarını taksitlendirip ödemeyen gerçek yada tüzel kişileri kapsadığını anlıyorum.çalışanlar için önceki yıllardan kaynaklanan eksik primler ile ilgili bir düzenleme varmıdır...

Ödeme noktaları hangi bankalar veya kurumdan da yapılabilirmi

4/a geriye dönük prim borçlarını ancak bayanlar doğum borçlanması(onunda şartları var) yaparak ödeyebiliyor.

İyi çalışmalar.

İnternet üzerinden yapılan başvurularda eğer idari para cezaları varsa önce bunun için kuruma çağırıp bu cezayı tebliğ edip, ödeme planını ancak bu işlemden sonra hazırlıyorlar..

Merhaba,

sayın meslektaşlarım,

ben internet üzerinden sgk yapılandırma 4/a başvurusu yaptım. Ancak şirketin hiç idari para cezası yok.
Başvuru bilgilerinde otomatikman 18 taksit ve her türlü işlem için seçilmişti, fakat kesilmiş bir ipc yok, ben hepsi için 18 taksit seçeneğini kabul ederek o şekilde kaydettim. Sizce bir sorun olur mu?

Birde sadece telefon, faks, cep ve e-mail adresini doldurdum ve kaydettim. Sağ köşede barkod çıktı.

Bunun dışında kuruma müracaat edecek miyim?

Hayır, 2 günde bir aynı yerden kontrol edin.Ödeme Planının oluştuğunu göreceksiniz.

Ya sn zindan iyi güzel söylüyorsunuz da.

3 başvurudan bir i çıkmıyor bir türlü yine kuruma gidip ordan çıktı almak zorunda kalıyorum. Bugün baktım 2 başvurudan bir tanesi yine yok. Bi kaç gün daha bekliycem çıkmazsa yol göründü yine

ZİNDAN ' Alıntı:
Hayır, 2 günde bir aynı yerden kontrol edin.Ödeme Planının oluştuğunu göreceksiniz.

sn. zindan, ödeme planı; ekrana sonradan mı ekleniyor. Şirketin e-bildirge anasayfasından mı? aldınız planı.

SGK Anasayfa 6111 borç yapılandırma e-başvurudan ödeme planınıda görüntüleyebilirsiniz.

narin_ ' Alıntı:
ZİNDAN ' Alıntı:

sn. zindan, ödeme planı; ekrana sonradan mı ekleniyor. Şirketin e-bildirge anasayfasından mı? aldınız planı.

Yapılandırmayı yaptığınız sayfadan alacaksınız yine.