SGK sitesinden hizmet listesi uygulaması değişti.

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Üyelik
5 Nis 2007
Mesajlar
8,290
Konum
İstanbul
ÖNEMLİ DUYURUKişisel bilgilerin korunması kapsamında, Kurumumuz internet sitesinde yayınlanmakta olan paydaşlarımız bilgilerinin 01/11/2010 tarihinden itibaren www.turkiye.gov.tr (e-Devlet Kapısı) üzerinden yayınlanması için gerekli çalışmalar tamamlanmış olup, bu tarihten itibaren kişisel bilgiler Kurumumuz www.sgk.gov.tr sitesinden yayınlanmayacaktır.

Yeşil Kart ve 2022 sayılı Kanun kapsamında yapılan uygulamalarda tüm Valilik/Kaymakamlıkların bu konudaki sorgulamalarının SOYBİS üzerinden yapılmasına ilişkin duyuru ve bununla ilgili yapılması gerekenler Devlet Bakanlığı?nın (Sn. Hayati Yazıcı) 21/06/2010 tarihli yazıları ile duyurulmuştu.

Bu çalışma ile vatandaşlarımızın kullanıcı adı ve şifreleri ile e-Devlet Kapısı üzerinden kendi bilgilerine güvenli bir şekilde ulaşmaları sağlanmış olacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.Kişisel bilgileri içeren uygulamalara http://www.turkiye.gov.tr adresinden erişebilirsiniz.

****************
01 Kasımdan itibaren SGK sitesindeki SSK hizmet listesi uygulaması değişmiştir.Hizmet listesi almak isteyenler
önce PTT merkezlerine giderek 1 TL karşılığında kişisel e-devlet şifrelrini alacaklardır.Şifrenin kaybedilmesi halinde yeni şifre 10 TL karşılığında verilecektir.Şİfre alındıktan sonra;
https://www.turkiye.gov.tr/portal/dt?channel=hizmet&hizmet.hizmetKodu=7 adresinden TC kimlik numarası ve şifre ile döküm alınabilecektir.Şifre kişisel olduğundan sadece şifre sahibinin bilgileri görüntülenebilecektir.

Saygılar.
 
Üst