Sgk Teşvik Özetleri

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Merhaba
Güzel bir çalışma yapmışlar.Kim yapmışsa eline sağlık
64aC7Q.jpg

27103 teşvik uzadı ama ben şimdi işçi girişi yapıyor 27103 olarak ama bana sadece 31/12/2020tarihine kadar teşvik veriyor. bilgisi olan var mı ?

27103 teşvik uzadı ama ben şimdi işçi girişi yapıyor 27103 olarak ama bana sadece 31/12/2020tarihine kadar teşvik veriyor. bilgisi olan var mı ?
Sgk sisteminde güncellemeler maalesef henüz yapılmadı.Uzatıldı denilen tüm teşvikler (7103-7252 gibi) halâ eski haliyle sistemde. Siz şu an görünür haliyle tanımlama yapacaksınız mecburen.

Merhaba 7252 teşvik 6 aya uzatıldı. Geçmiş aylarda 3 ay faydalandıklarımız içinde uzatım yapabiliyor muyuz ?

Merhaba
Yapacağız inşallah.Bir umut sistemin açılmasını bekliyoruz.Açılsa,neyi nasıl yapacağımız belli olacak.
Teşekkürker. Sistem de baktım personele önceden ekim ayı bitiş yazan personel e şimdi Kasım Aralık ayı otomatik eklenmiş gözüküyor.

Geçici 26 da tanımlı personeller otomatik süreleri sistem uzatmış gözüküyor. Ama emin olamadım tabi.

Merhaba,

Kasım 2020 ayı için 3 personeli ücretsiz izne göndermek zorunda kaldık ve bu personeller için de nakdi ücret desteği başvurusu yaptık. Fakat bir yandan da 7252 nolu teşvikten faydalanıyoruz. Bu 3 personel için nakdi ücret desteği almamız ve aynı zamanda 7252 nolu teşvikten faydalanmamız sorun oluşturur mu?
Teşekkür ederim.

Teşekkürker. Sistem de baktım personele önceden ekim ayı bitiş yazan personel e şimdi Kasım Aralık ayı otomatik eklenmiş gözüküyor.

Geçici 26 da tanımlı personeller otomatik süreleri sistem uzatmış gözüküyor. Ama emin olamadım tabi.
Evet bu destekler 3 ay daha ek süreyle otomatik uzatılmıştır.Kontrol edip bildirgeleri buna göre onaylayın derim.

Merhaba,

Kasım 2020 ayı için 3 personeli ücretsiz izne göndermek zorunda kaldık ve bu personeller için de nakdi ücret desteği başvurusu yaptık. Fakat bir yandan da 7252 nolu teşvikten faydalanıyoruz. Bu 3 personel için nakdi ücret desteği almamız ve aynı zamanda 7252 nolu teşvikten faydalanmamız sorun oluşturur mu?
Teşekkür ederim.
Aynı anda iki destek türünden yararlanmak mümkün değildir.Bidiğim kadarıyla (emin değilim) 7252 desteğini silemiyorsunuz.(yinede bir deneyin) Veya bu haliyle kalırsa nakdi ücret desteği ödemesi de yapılır.Fakat daha sonra faiziyle geri istenecektir.
Veya nakdi ücret desteği talebinizi silmeye çalışın.Kısaca her iki destekten birinden vazgeçmelisiniz.

merhaba
yeni açılan firma için ilk 3 ay 6111'den yararlanıp 4.ay ile birlikte 27103'e geçiş yapsak olur mu ?

27103 için 01.10.2020 tarih ve sonrasında 5510 kanun kapsamına alınan işyerleri için teşvikten faydalanılamıyor yanıtı alıyorum.....
Başka teşviklere mi bakmalıyım.?