Sgk-unutulan damga vergisi

EYLÜLDURU

Katkı Sunan Üye
Kolay gelsin arkadaşlar, geçen ayki sgk ödemeleri yapılırken çalıştığımız banka APHB'ye ait 17.00Tl olan damga vergisini ödemeyi atlamış maalesef..Şimdi bunun ödemesini yapmak için sgk ya herhangi bir dilekçe vs. yazmama gerek var mı yoksa gidip hemen ödeyebilirmiyiz..

İyi Çalışmalar

Ynt: Sgk-unutulan damga vergisi

Direk gidip ödeme yapabilirsiniz. Zaten e bildirgede borç olarak görünüyordur.

Sakın sgk gitmeyin. Vezneler 01/02/2012 itibari ile kapatıldı. Artık devlet bankaları bu işi (diğer anlaşmalı bankalarında yeni sisteme geçtikten sonra.) yapacak.

g705 ' Alıntı:
Sakın sgk gitmeyin. Vezneler 01/02/2012 itibari ile kapatıldı. Artık devlet bankaları bu işi (diğer anlaşmalı bankalarında yeni sisteme geçtikten sonra.) yapacak.

Teşekkür ederim uyarınız için.. ancak internetten borç sorgulama yaptığım şimdi ekranda herhangi bir borç da görünmüyor..Tahakkukta dv var ama banka diyorki sistemde dv görünmediği için ödenmemiş..Neyse pazartesi günü sgk ya gitmek gerekecek sanırım..

dv tahakkuk alındığı aya borçlandırılıyor. bildirimi önceki ay vermiş olmayın! Önr; şubay ayı bildirgesini 31/01/2012 verirseniz dv ocak ayında primler şubat ayında tahsil ediliyor. Bu gibi bir durum olabilirmi?

yok maalesef o şekilde değil ..bahsettiğim aralık ayının prim bildirgesi..ocak ın ilk haftası vermiştim..biraz önce de ocak ayını verdim, tekrar borç sorgulamaya baktığımda sadece ocak ayına ait borç görünüyor..

Kolay gelsin..

detay sorgulama yaparsınız hem tahahkkuku hemde ödeme bilgilerini görebilirsiniz. Oradan dv ne zaman ödendiğini öğrenebilirsiniz. Bazen bankalar yanlışlık yaparak sadece dv gibi kısmi ödeme yapabiliyor. Yani dv ayrı bir mk olabilir.

evet müfredat görüntülemeden bakabilirsiniz. Bir seferinde bizimde 2 dv almıştı banka.

tamam şimdi buldum :)..geçen ay aralık için ek vermiştim onu öderken ocak ayına ait dv ni de almışlar..

Teşekkür ederim yardımlarınız için..

Geçmiş dönem borcu bugün ödendi. Ama hala sistemde borç görünüyor. İndirimli tah alabilmek için biraz daha bekleyelim mi?

Sisteme yüklenmesini beklemeliymişiz. Yapacak bişey yokmuş.

onay aşamasında "yararlanamazsınız" mesajı çıkıyor mu?

Tabi ki. Ama beklemekten yoruldum indirimsiz onayladım.