E-Birlik Yeni Sözleşme İçin Damga Vergisi Yardım

İyi günler. Bir mükellefim için E-Birlik'ten yeni sözleşme düzenledim ve damga vergisini meslek mensubu ödeyeceği şekilde seçtim. Bu sözleşmenin damga vergisini nasıl beyan ederim?

Merhaba, dilerseniz direkt bağlı olduğunuz vergi dairesine 15 gün içerisinde verebilir ya da sürekli damga vergisi mükellefiyeti açtırabilirsiniz. (Önerilen uygulama.) Defter beyan üzerinden ilgili aylara ait sözleşmeleriniz olursa beyan edersiniz.

Merhaba, dilerseniz direkt bağlı olduğunuz vergi dairesine 15 gün içerisinde verebilir ya da sürekli damga vergisi mükellefiyeti açtırabilirsiniz. (Önerilen uygulama.) Defter beyan üzerinden ilgili aylara ait sözleşmeleriniz olursa beyan edersiniz.
Defter beyan sistemimde damga vergisi defteri yok. İnteraktif Vergi Dairesi'nde yer alan genel amaçlı dilekçe ile damga vergisi mükellefiyetimi açtırabilir miyim?

İnteraktif vergi dairesine giriş yapın, işlem başlat-mükellefiyet işlemleri-vergi türü değişikliği dilekçesi bölümünden 0040 damga vergisi mükellefiyetliğini açtırabilirsiniz, vergi türü değişikliği de yapılabilir bu bölümden, değişiklik olmadığı için vergi türü seçimi yapmadan devam edin.