SGK ve maliye denetim tutanağı ile hizmet tesbiti

Konuyu özet olarak aşağıda aktardım.
Süregelen iş mahkemesinda davalı konumundayım.
Davacı eski çalışanım 15/04/2006 ile 15/6/2009 tarihleri arasında çalıştığını iddia ederek aleyhimde dava açmıştır. Ben ise 11/08/2008 ile 11/10/2008 tarihleri arasında çalıştığını iddia etmekteyim. Davacının işe giriş tarihini iddia ettiğim gibi destekleyen işyerimde yapılan denetimlerde tutulan tutanaklarda (maliye tutanağı ve sgk tutanağı olmak üzere 2 ayrı tarihteki tutanaklar) 11/08/2008 olarak tesbit edilmiş ve karşılıklı imza altına alınmıştır. Bu tutanaklarda davacınında imzası bulunmaktadır. Ancak mahkeme sürecinde alınan bilirkişi raporunda davacının okumadan imza atmış olmasından ve işten çıkarılma tehdit ve baskısı altında imzalamış olabileceği olasılığı görüşü belirtilmiş ek rapordada bu görüş korunmuş ve kök raporda değişiklik yapılması öngörülmemiştir denmektedir. Ancak 4857 sayılı İş Kanunu\'nun 92/2 maddesi uyarınca, Çalışma hayatını izleme, denetleme ve teftişe yetkili iş müfettişleri ile işçi şikâyetlerini incelemekle görevli bölge müdürlüğü memurları tarafından tutulan tutanaklar aksi kanıtlanıncaya kadar geçerlidir\". ifadesinin nasıl olurda gözardı edildiğini anlayamamaktayım. Davacının hiçbir delil sunmadığı sadece tanık ifadeleriyle aleyhimde karar işaret edilmesi beni ürkütüyor. Hal böyleyken elimde devletin resmi kurumlarınca tutulmuş tutanakların AKSİ SABİT olmadığını mahkeme huzuruna daha nasıl ispat edebilirim.

Ynt: SGK ve maliye denetim tutanağı ile hizmet tesbiti

11.10.2008 tarihinden sonra,
o eski çalışanınız gerçekten çalışmaya devam etti mi ?
11.08.2008 den itibaren çalışmaya başladığını tesbit eden tutanakların düzenlenme tarihi nedir peki, 11.08.2008 mi ????

ilk tutanak tarihi 22/08/2008 diğeride 08/09/2008...
işçinin 11/10/2008 tarihinden sonra çalışması bulunmamaktadır. zaten işten çıktıktan sonra sürücü kursuna gitmiş orada eğitim almış. fiziki olarak iddia ettiği tarihte yanımda çalışması mümkün değil...

görüşlerinizin devamını bekliyorum

İşçinin açmış olduğu davada kişinin o iş yerinde çalıştığına dair deliller, kamera kayıtları, sahitler, ve çalıştığı sürelerde işyerinde imzalamış olduğu belgeler mahkeme huzurunda delil kabul edildiği için iş mahmesi şahitlerin verdiği ifadeleride göz önünde bulunduracaktır. Siz belgelerinizi mahkemeye sunduysanız son karar yargınındır. İşçi çalıştığı süreleri kanıtlamakla yükümlü olduğu gibi işverende bunun aksini ispatlamakla yükümlüdür. Sizin belirttiğiniz vergi ve ssk müfettişlerinin raporları mahkemece illaki değerlendirilecektir. İş mahkemeleri bilindiği üzere %80 işçi tarafındadır. Tabiri caizse Şeriatin kestiği parmak acımazmış...