fonradar

Sgk yetkili kullanıcı değişikliği.

smmm-ankara

Katkı Sunan Üye
muhasebesini bıraktığım bir mükellef halen benim teslim aldığım (yetkili kullanıcı olarak) şifreleri kullanmaya devam ediyor, benim açımdan bir sorun olur mu

Ynt: sgk yetkili kullanıcı değişikliği

Olur. Hatalı işlemlerden sizi sorumlu tutarlar. Sadece bildirim gönderme işlemini yaptığınızı belirtip makbuz kesmediğinizden işlem yapabilirler.

Ynt: Sgk yetkili kullanıcı değişikliği.

Sskya bir dilekçe yazarak şifrenin iptal edilmesini isteyin.Firmayı da bilgilendirin, yeni şifre alsınlar.

SSK şifresi sizin adınıza mı mükellef adına mı??

internet şifrelerini kullanıcılar değiştiğinde değiştirmemiz şart mı sorun yaşarmıyız ???

Şifre ile e-bildirgeye giriş yapınca, firma bilgilerinin altında Sayın ........ .............. şeklinde yazar.Bu şifreyi alan yetkili kişidir.Orada ismi olan şahıs sorumludur.Şirket ile ilişkiniz kesildiği halde isminiz hala orada yazıyorsa, geçmiş olsun.Hemen iptali için sskya başvurun.İsminiz yok isede telaşe gerek yok.

Kolay gelsin.

ZİNDAN ' Alıntı:
Şifre ile e-bildirgeye giriş yapınca, firma bilgilerinin altında Sayın ........ .............. şeklinde yazar.Bu şifreyi alan yetkili kişidir.Orada ismi olan şahıs sorumludur.Şirket ile ilişkiniz kesildiği halde isminiz hala orada yazıyorsa, geçmiş olsun.Hemen iptali için sskya başvurun.İsminiz yok isede telaşe gerek yok.

Kolay gelsin.

bize ne gibi sorun olur sgk açısından ona göre açıklama yapmam gerekir üstlerime ve değişikliği için başvuru yapmam lazım şirket çok fazla olduğu için kullanıcı şifreleri hep farklı kişiler üzerine açılmış bazılarını yeniledim vekalet süreleri dolduğu için ama ebildirge formu da vermiyor sgkdaki memurlar :(

Şifreleri şirket yetkilisi adına açılır, Yönetim kurulu başkanı, Yetkili müdür, müdür vs. işlemlerden de bu yetkililer sorumludur. Yapılan yanlışlıklardanda sorumlu olurlar haliyle.Şirket ile ilgili bir bağınız olmamasına rağmen sizin üzerinizden alınmış şifre ile bildirge göndermeleri sizin için sorun teşkil edebilir ilerde.