fonradar

Şifre Talebi

Okay KIR

Tanınmış Üye
Slm Kolay Gelsin
SMMM si(dışarıdan) olan bir şirketiz kendi adımıza beyanname gönderme şifresi alabilirmiyiz
ayrıca borcumuzu görmek içinde internet şifresi istiyoruz bunun içinde ayrı bir şifremi istemeliyiz
1- e beyanname şifre için ne isterler (YMM sözleşmesi şartmıdır?)
2- vergi borç görüntüleme için ne isterler
3- vekaletnamesi olmayan bir çalışan imzalı kaşeli dilekçe ile alabilir mi?
4- Vergi borcu görüntüleme şifresi ile beyanname gönderme şifreleri ayrımıdır?
5-E-BEYN şifresi ile borçda görüntülenebilir mi
6-Dışarıdan muhasebecisi olan şirket sadece borç sorgusu için şifre alabilir mi?
7- aşağıdaki ifadeye göre belli bir haddi aşan mükellefler ne ymm nede smmm ye imzalamadan beyanları gönderebilir mi yani kimseden onay almayacak kendi başına yapacak?
bu hadler nelerdir acaba
Beyannameleri kimler gönderebilir?

3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu uyarınca çıkarılan tebliğlere göre aktif büyüklükleri veya net satış hasılatlarının belli bir tutarın üzerinde olması nedeniyle beyannamelerin i meslek mensubuna imzalatmak zorunluluğu bulunmayan mükellefler,
Teşekkürler

özel bina inşaatı işçilik hesaplama

arkadaşlar herkesin geçmiş kurban bayramı kutlu olsun . benim sorum şu bi özel bina inşaatı var arsa sahibi farklı yaptıran ve işyeri olarak kullancak kişi farklı şimdi bu işyeri için açılacak ssk dosyası kiracı adınamı acılacak yoksa arsa sahibi adınamı açılacak. birde asgari işçiliği nasıl hesaplanacak adam 10 günde bitirmek istiyor.kaç işçi çalıştırması lazım. tek katlı betonarme birbina işyeri olarak kullanılacak 100 m2 civarında
bana acil yardımcı olursanız çok sevinirim . teşekkürler şimdiden.

Ynt: Şifre Talebi

BİRİM MALİYET BEDELİ İLE 100 M2 çarpılacak
ve bunun üzerinden
%6,75 kadarı
ssk dan matrah (brüt ücret) olarak bildirilecek
Kendi adına açılmalıdır (yinede ssk ya sorarsınız)

bu arada benim sorum da güme gitti arkadaş soruyu yanlış yere açmış :)

Ynt: özel bina inşaatı işçilik hesaplama

ELHAS ' Alıntı:
arkadaşlar herkesin geçmiş kurban bayramı kutlu olsun . benim sorum şu bi özel bina inşaatı var arsa sahibi farklı yaptıran ve işyeri olarak kullancak kişi farklı şimdi bu işyeri için açılacak ssk dosyası kiracı adınamı acılacak yoksa arsa sahibi adınamı açılacak. birde asgari işçiliği nasıl hesaplanacak adam 10 günde bitirmek istiyor.kaç işçi çalıştırması lazım. tek katlı betonarme birbina işyeri olarak kullanılacak 100 m2 civarında
bana acil yardımcı olursanız çok sevinirim . teşekkürler şimdiden.

Merhaba ;

İnşaat ruhsatnamesi kimin üzerine ise sigorta dosyası da aynı kişi üzerine açılmalıdır.

APAÇİ ' Alıntı:
bu arada benim sorum da güme gitti arkadaş soruyu yanlış yere açmış :)
GİB ait e-beyan ve e-vd sitelerinde geniş geniş anlatılmış.