fonradar

sigorta ve işsizlik kesecekmiyim?

arkadaşlar işyerimiz personellerinden birini aynı şehir de. şirketimizden sözleşmeyle hizmet alan bir yerde görevlendirdik. şimdi bu arkadaşa bu görevlendirmeden dolayı maaşına artı olarak (böyle anlaştığımız için) 200 YLT net bir ücret daha ödeyeceğiz. Bir nevi tazminat gibi (yani kasa tazminatı hesabı) görev tazminatı gibi düşünmüştük. fakat bu ücret SSK ya tabi mi bilemiyorum. Yani bu ücretten sigorta ve işsizlik de kesecekmiyim yoksa sadece gelir ve damga mı keseceğim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

özgür' Alıntı:
arkadaşlar işyerimiz personellerinden birini aynı şehir de. şirketimizden sözleşmeyle hizmet alan bir yerde görevlendirdik. şimdi bu arkadaşa bu görevlendirmeden dolayı maaşına artı olarak (böyle anlaştığımız için) 200 YLT net bir ücret daha ödeyeceğiz. Bir nevi tazminat gibi (yani kasa tazminatı hesabı) görev tazminatı gibi düşünmüştük. fakat bu ücret SSK ya tabi mi bilemiyorum. Yani bu ücretten sigorta ve işsizlik de kesecekmiyim yoksa sadece gelir ve damga mı keseceğim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.[/quote

Bana göre görev şartları değiştiğinden ücrete bir artış uygulanmış. Ücret gibi değerlendirilecek.

Ama beklemenizi öneririm. Farklı yorumlar gelebilir.

sayın özgür
Kasa tazminatı olarak düşünürseniz. SSK yok tur, G.Vergisi ve damga vergisi keseceksiniz.
Eğer yaptığı işe karşılık sizin ikramiye olarak düşünüyorsanız verdiğiniz ücret her ay yapılan işe göre değişecek ise ikramiye olarak düşünmeniz gerekir.
İkramiye de ssk , g.vergisi, d.vergisi vardır.

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. sanırım ardığım cevabı aldım. Pınar hanımın gönderdiği tablodaki makam tazminatı benim işimi görecek sanırım. dolayısıyla sadece gelir vergisi ve damga vergisi kesilecek gibi geldi umarım yanlış algılamamışımdır. :)

Aynı linke ben de baktım.

Temsil tazminatı daha uygun olmaz mıydı?

evet onu gözden kaçırmışım . temsil ödeneği daha iyi bir seçenek. Çok sağolun.