Sigortalı hesap dökümü ve şifresi hk.!

sigortalı kendisi için;

sigortalı hesap dökümünü alabilmek için postaneye gidip 1 tl ye şifre alındığı doğru mu ?

Ynt: Sigortalı hesap dökümü

o işte nasıl olacak bilemiyorum. iki sefer bende gitmeme rağmen sistemleri çalışmadığından alamadım.

1 TL karşılığında aldığınız şifreye gözünüz gibi bakın, kaybederseniz ikincisini ve sonrakileri 10 TL karşılığında alıyorsunuz.
Sorgulama sitesine de www.turkiye.gov.tr adresinden giriş yapıyorsunuz.

fatihseda ' Alıntı:
o işte nasıl olacak bilemiyorum. iki sefer bende gitmeme rağmen sistemleri çalışmadığından alamadım.

Sayın fatihseda..

Şuan için e-devlet şifresi "devlet" te kalmadığı için.. vatandaşlar şifre temin edemiyor..şifre kalmadı demek komik olduğu için.. sistemde bir sorun var deyip geçiştiriyorlar.. ;)

fatihseda ' Alıntı:

Biz meslek mensuplarının dünyasına hoşgeldiniz.

Ynt: Sigortalı hesap dökümü ve şifresi hk.!

Mobil imza kullanıyorsanız şifre almanıza gerek yok.

Bilginize...

nirvana3482 ' Alıntı:

Bilginize...

yanlız o mobil imza bize bayağı bir tuzlaya gelecek. aylık aidatları yüksek.

fatihseda ' Alıntı:
nirvana3482 ' Alıntı:

Bilginize...

yanlız o mobil imza bize bayağı bir tuzlaya gelecek. aylık aidatları yüksek.

Ben bireysel olarak mobil imza kullanıyorum.. çok avantajlı.. çok faydasını görüyorum ama.. kullandığım her imza başına 0,64 kr.. faturama yansıyor..bu epey bir sıkıntı çoğu insan için..ayda 15 defa kullansan ortalama.. 10 TL yapar..bu da insanları PTT şubelerine yönlenmesi için yeterli bir neden..

Ama mobil imzanız varsa ve sadece e-devlet şifresi için kullanıyorum derseniz.. o ücreti de ödemeyin.. e-devlet şifrenizi.. eğer mobil imzanız varsa..PTT şubelerine gitmeden.. turkiye.gov.tr adresinden çok basit bir işlem sonrasında da alabilirsiniz.

mobil imzada da, firma çalışanlarına ait hesap dökümlerine ulaşılamaz herhalde.bilgisi olan ?

parlak1980 ' Alıntı:
mobil imzada da, firma çalışanlarına ait hesap dökümlerine ulaşılamaz herhalde.bilgisi olan ?

Ulaşılmıyor.. mobil imza ile de sadece kişisel bilgilerinize ulaşıyorsunuz.

ZİNDAN ' Alıntı:
1 TL karşılığında aldığınız şifreye gözünüz gibi bakın, kaybederseniz ikincisini ve sonrakileri 10 TL karşılığında alıyorsunuz.

şifre tek kullanımlık. zaten herkes hafızasında kolay kalacak bir şifre ayarlarsa unutmaz bence ;)

Duyduğuma göre şifre her 3 ayda bir otomatik değişiyormuş ve şifre hatırlatma işlemlerini hatırlamazsanız şifreniz güme gidiyormuş.

3 ay oldumu şifre kullanıma başlanması

HAZELSU ' Alıntı:
ZİNDAN ' Alıntı:

şifre tek kullanımlık. zaten herkes hafızasında kolay kalacak bir şifre ayarlarsa unutmaz bence ;)

Bir kaç kişi şifre değiştirme aşamasında değiştirdikleri şifre ile girememiş.İlk girişte şifrenin değiştirilmesi isteniyor.Sistemin zayıf çalıştığı ana geldi sanırım yada, karıştırdılar, sonuçta herkes bilgisayar kullanmasını bilmiyor.

Sayın Nisanlı 3 aydan fazla olmuştur şifre kullanımı.Sayın Zindan bazı kurumlarda da bağlantı sorunu oluyor.Bu şifre işlemi elimizi kolumuzu bağladı gibi