Sigortalı Tekrar İşe Giriş ve Çıkış Bildirimi

Arkadaşlar merhaba.
Ebildirge uygulamaları içerisinde tekrar işe giriş bildirgeleri verilebilmekte iken, sgk.gov?daki işveren menüsünde de tekrar işe giriş ve çıkış bildirim işlemleri de yapılabilir duruma gelmiş.
Şimdi çıkışları bu yeni ekrandan bildireceğiz de, girişleri hangi ekrandan yapmamız gerekecek?
ve bu yeni giriş çıkış bildirimleri bölge çalışma ve işkur bildirim yükümüzü de alıyor mu?

Teşekkürler.

Ynt: Sigortalı Tekrar İşe Giriş ve Çıkış Bildirimi

Yeni ekrandan hem tekrar hemde ilk giriş işlemlerini yapabilirsiniz.

nane ' Alıntı:
Yeni ekrandan hem tekrar hemde ilk giriş işlemlerini yapabilirsiniz.

Sayın Nane,

Müşavirliğini yaptığımız bir firmada, eski ekrandan tekrar işe giriş bildirgesi yapılmış ve sistem kabul etmiş. Bu durumda yapılması gereken nedir? Bir dilekçe ile iptal verip tekrar yeni ekrandan mı yapılması gerekir acaba?

Kolay gelsin.

Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Yeni ekran ilk oluşturulduğunda eski ekrandaki tekrar giriş kaldırılmıştı. Baktılar ki sistemlerinde sorunlar yaşanıyor stepne olarak eski giriş ekranını ilk haline çevirdiler. Yani tekrar girişleri her ikisindende yapabilirsiniz. (Kurumun kabul ettiğine dair barkod olmasına dikkat.)

nane ' Alıntı:
Herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. Yeni ekran ilk oluşturulduğunda eski ekrandaki tekrar giriş kaldırılmıştı. Baktılar ki sistemlerinde sorunlar yaşanıyor stepne olarak eski giriş ekranını ilk haline çevirdiler. Yani tekrar girişleri her ikisindende yapabilirsiniz. (Kurumun kabul ettiğine dair barkod olmasına dikkat.)

Barkod numarası var. Çok teşekkürler.

sayın nane;
ilk işe giriş hala e-sigortada yok.
bilgilerinize

Yeni ekrandan TC no girdiğinizde olmuyor mu? "İş giriş bildirimini hazırla" aşamasına kadar deneme yaptım ama sonrasını bilemiyorum.

Bugün 3-4 tane giriş yaptım,herhangi bir sorun yok.gayet güzel işliyor.

Bu yeni giriş çıkış bildirimleri bölge çalışma ve işkur bildirim yükümüzü alıyor mu?

teşekkürler.

suludag ' Alıntı:
Bu yeni giriş çıkış bildirimleri bölge çalışma ve işkur bildirim yükümüzü alıyor mu?

teşekkürler.

İş ve İşkur yasalarını kapsayan bir yasal düzenleme olmadığından, ilgili kurumlara da bilgi ve belge vermeye devam.

SGK yeni düzenini oturtabilirse gündemde. Şu an öz hazırlıklarını yapmaktalar.

Merhaba,
Yeni üye oldum.

Belki bir kaç topik mevcut bu konu ile ilgili ama Sormak istediğim bir iki soru var. Bilgisi olanlardan yardım alabilirsem sevineceğim.

1- Yeni ekrandan verilen işe girişler aynı zamanda Ek-1 yerinemi geçiyor? Yani ÇSGB yükümlülüğü tamamen kalkmışmı oluyor?

2- Eski ekrandan verdiğimiz girişlerin Ek-1 lerini göndermek zorundamıyız?

Teşekkürler,

arkadaşlar bende sigortalı işten ayrılış bildirgesinine takıldım şimdi 9.ayı kapsıyomu yoksa kapsamıyo ayrıca ekim ayı içerinde çıkanlarıda henüz bildirmedim bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz çıldırmak üzereyim...

merhaba

yasa 1 ekimden itibaren yürürlüğe girdiği için 1 ekimden itibaren çıkışlar ekrandan yapılacak

ayrıca çıkışların 10 süresi var çıkış tarihinden itibaren