Sinemanın Gerçek Yüzü

AKDENİZ36

Katkı Sunan Üye
sinema da geçmiş yıllarda bir film izlemiştim ne bir konu ne bir aksiyon saçma sapan hareketler düşündüm taşındım sinemaya neden böyle bir film gelmiş diye yıllar sonradan anladım izlediğim o saçma sapan film . çok önemliymiş ne bir konu ne bir içerik anlamak mümkün değil .o filmin sinemeya gelmesi seyirci bulmasının sebebi film değilmiş ne de gişe bir toplum böyle saçma sapan anlamsız şeylerle uğraştığı için sinemacılarda böyle bir film çevirmiş seyircide epey bulmuş kendi seyirciside hazır .müthiş bir gişe ama ne bir konu ne de bir içerik var SİNEMA bu olsa gerek. gerçekten filmdede hiç bir şey yok bir saniyesini bile anlamdan 10 tl gitti şimdi o saçma sapan konusuz film benim gözümde yüzüklerin efenedisinden daha değerli oldu

Tarz meselesi :) Bizim saçma dediklerimize sinema eleştrimenleri tam not verebiliyor.Biz filmde aksiyon ya da süreklilik veya da iyi bir kurgu beklerken,bir başkası kamera açılarına,güneş ışığının nasıl yakalandığına veya bir sahnedeki repliğe dikkat ediyor.Çoğu eleştirmeni de dinleyin,hiç birşey anlamazsınız.O kendi çerçevesiyle değerlendirirken, biz de kendi çerçevemizle,daha doğrusu beklentilerimizle değerlendiriyoruz.O yüzden bize saçma gelen bir film bir başkası için müthiş bir çalışma olabiliyor.Bizler,yani izleyiciler çok basitçe örneğin asla filmin kamera arkasındaki bir ışıkçı gözüyle bile bakamayız.Çünkü o kişi,filmin sonunda,bir sahnedeki ışığı çok iyi yakaladığını düşünerek övünürken, bizler keşke o sahnede adamın suratına 2 tane daha patlatsaydı diye düşünürüz :) Belki mesleğimiz sinema eleştirmenliği veya ona yakın bir meslek olsa, eminim daha farklı gözle filmleri izleriz.Ama bizler tipik tüketiciyiz.Bizim felsefemiz,"izle ve geç"'ten ibaret. Onları anlayamayışımız birazda bu yüzden olsa gerek :)

Bu arada ben affleck rol aldığı the accountant filmini de izlemenizi tavsiye ederim.Doğuştan otizm hastası,matematik ****sı kiralık katil olan bir muhasebeciyi anlatıyor :)

Bizim mesleği bizimkilerde ki Ergün Bey bitirmiştir :) Sonra ne yapsak karizma düzelmiyor

Sinema sever olarak İmdb portalı tam bana göre. Yüksek puan almış filmler düşük puan almış filmlere göre kesinlikle fark ediyor. Test ile sabitdir.

bizimkilerde ki ergun bey yani filmdeki muhasebeci tam bir komik çaycıyla da kavga ediyor çaycı muhasebeciye söylüyor patronumuz yani şirket ortakları koltuklarına otursa bile suç ,kapıyı ergun bey açıyor şirket ortaklarına çayınız geldi söylüyor eksik bir şey olmasın diye çaycıya tembihliyor çay servisini kontrol ediyor ;gerçekten ergün bey muhasebeyi bitirmiş

filmde şirket kendi hesapların kontrol edilmesini istiyor film kahramanı uyumuyor sabahlıyor ve buluyor ama çok kötü bir şekilde işten atılıyor ..hem hesapların kontrıol edilmesi farkın bulunmasını isteniyor hemde işten atılıyor .muhasebecinin psikolojisini bu durum çok bozmuş filmin son bölümleri aksiyonla dolu .ayrıca müffettişte çok ilginç bir tip onda da bir film çıkar seçtiği denetim elemanı da suçlara bulaşmış istediği gibi müfettiş denetim elemanını yönlendiriyor istediği muhasebeciye

ferdi Tayfur oya Aydoğan filmi de izlenebilir kalbimdeki acı filmi 1983 yapımı bir film filmde ferdi ihalelere giriyor şirketleri batırıyor borç para verenleri bir telefonla yönetiyor istediğine borç veriyor istediğine ihale kazandıyor -muhasebecilerinde bu yönüyle bu filmi izlemesi gerekiyor bence hem ferdinin şarkılarıda bu duruma ayrı beri hava katıyor