fonradar

Sınırdan Fazla Özel Usulsüzlük Cezası

Merhaba,
Tarafımıza kestiğimiz faturalarda bilgi eksikliği olduğu için (muhtelif kesilen faturalar) 13.300 tl özel usulsüzlük cezası teblig edildi. Fakat 2013 yılı için fatura sayısı x 190 Tl olması gerekmez mi ve kesilen tutarın bir sınırı yokmu 7800 tl gibi?

Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
  1. 12 fatura tutarları 4999 TL

2. internet sitesi üzerinden mobil ödeme ile ödeme alıyorum. Ve kazanç ay sonunda bana aracı şirket komisyonunu alıp komisyon faturası kesip kazancı gönderiyor. ben gelen tutar + komisyon kadar fatura kesiyorm muhtelif
    örneğin 10.000 TL gelmiş ise 14.000 (4.000 tl komisyon faturasındaki tutar).
    Tek tek fatura kesicek ne bir isim ne bir kimlik no adres var elimde nasıl bir yol izlemeliyim​

Son düzenleme:
Sayın Darkman2000, meslek mensubu olmamanıza rağmen size iyi niyetle yardımcı olmaya çalışıyorum, ancak siz ne yazık ki net bir cevap verebilmek için istediğim bilgileri bana vermiyorsunuz. Tekrar soruyorum;

Bilgi eksikliği olan faturaların tutarlarını tek tek yazar mısınız? Bir de hangi bilgiler eksikti?

12 adet fatura 4999 TL sadece tutar ve satın alınan ürün var diğer bilgiler muhtelif
diğer mesajda belirtiğim gibi tek tek fatura kesme gibi bir şansım yok bunun yerine toptan ve muhtelif kesiyorum

Son düzenleme:
Zaten "muhtelif müşteriler" ibaresi ayrı bir sorun, çok da ciddi bir sorun. Ama o konuya şimdi girmeyelim özel usulsüzlük cezasına odaklanalım.

Her bir fatura için kesilmesi gereken özel usulsüzlük cezası 4.999*1,18*0,1=590 TL olup, toplamda 590*12=7.080 TL olmalıdır.

Bu durumda ya kesilen ceza yanlış ya da sizin verdiğiniz bilgiler eksik ve/veya yanlış.

Konu internet üzerinden çözülemeyecek kadar karmaşık ve daha yakında inceleme gerektiriyor. Bu hususu mali müşaviriniz ile yüz yüze görüşmenizi tavsiye ediyorum.

Zaten "muhtelif müşteriler" ibaresi ayrı bir sorun, çok da ciddi bir sorun. Ama o konuya şimdi girmeyelim özel usulsüzlük cezasına odaklanalım.

Her bir fatura için kesilmesi gereken özel usulsüzlük cezası 4.999*1,18*0,1=590 TL olup, toplamda 590*12=7.080 TL olmalıdır.

Bu durumda ya kesilen ceza yanlış ya da sizin verdiğiniz bilgiler eksik ve/veya yanlış.

Konu internet üzerinden çözülemeyecek kadar karmaşık ve daha yakında inceleme gerektiriyor. Bu hususu mali müşaviriniz ile yüz yüze görüşmenizi tavsiye ediyorum.

mali müşavirimizde yanlış olduğunu söyledi vergi dairemiz ile konuştuk iptal edemeyiz cezayı gidin dava açın gibi bir baştan savma cevap aldık.
cevabınız için teşekkürleri

Son düzenleme:
Hayır niye mesajlarınızı siliyorsunuz onu da anlamak mümkün değil, madem bir şey sordunuz, söylediniz, arkasında durunuz. Üstelik yaptığınız şey diğer forum üyelerine karşı da büyük bir saygısızlık, benim cevaplarım duruyor ama sizin ne sorduğunuz belli değil. Böyle bir durumda diğer üyeler bu başlıktaki bilgilerden nasıl istifade edecekler?

Hayır niye mesajlarınızı siliyorsunuz onu da anlamak mümkün değil, madem bir şey sordunuz, söylediniz, arkasında durunuz. Üstelik yaptığınız şey diğer forum üyelerine karşı da büyük bir saygısızlık, benim cevaplarım duruyor ama sizin ne sorduğunuz belli değil. Böyle bir durumda diğer üyeler bu başlıktaki bilgilerden nasıl istifade edecekler?

Koray Bey size katılıyorum. Geçen ay bu konuda forum kuralı eklenmişti.

Darkman2000 nickli üye, forum kurallarını ihlal etmekten 1 ay forumdan banlandı ve sildiği mesajlar geri getirildi.
Ayrıntılar için lütfen kuralları okuyunuz.