Şirket kapanışında işten ayrılış bildirgesi

bir şirketimizi kapatıyoruz, kaptıyoruz derken üretim durduğu için son kalan 13 işçiyi işten 5 Ocak itibari ile çıkarttık. İŞten ayrılış bildirgesine 4-işverence fesih mi yazmamız gerekiyor yoksa 17-işyerinin kapanması mı?Sonuç olarak şirket kağıt üzerinde devam edecek.
Birde sgk dosyasının kapatılması gerekiyor mu? Ne kadar süre içinde kapatmamız gerekli?
Yardımlarınızı bekliyorum?

Ynt: şirket kapanışında işten ayrılış bildirgesi

Şirketin faaliyeti devam ediyor ise ve üretimi sonlandırıyorsanız çıkış kodunu 18-İşin sona ermesi seçebilirsiniz

E-Bildirge menüsünden dosyanızın geçici kapanışını yapabilirsiniz

Ynt: Şirket kapanışında işten ayrılış bildirgesi

18- İşin Sona Ermesi Şeklinde Çıkışlarının Yapıldığında Çalışanların Bir Tazminat Hakları Olmaz mı?

lrtysh ' Alıntı:
18- İşin Sona Ermesi Şeklinde Çıkışlarının Yapıldığında Çalışanların Bir Tazminat Hakları Olmaz mı?

Tazminat Hakkı Doğar Tabiki İşveren Feshi Durumundada Doğar İşin Sona Ermesi Durumundada Zaten İşçileri Siz Çıkardığınıza Göre Tazminat Almaları Kaçınılmaz.

tazminatları zaten ödedik. Benim derdim SGK çıkış kodlarını yanlış girmişsin diye ceza yazarmı zira asgari ücretX13 fena bir rakam.

Ynt: şirket kapanışında işten ayrılış bildirgesi

NİSANLI ' Alıntı:
Şirketin faaliyeti devam ediyor ise ve üretimi sonlandırıyorsanız çıkış kodunu 18-İşin sona ermesi seçebilirsiniz

E-Bildirge menüsünden dosyanızın geçici kapanışını yapabilirsiniz